Uwaga na oszustów! Wynajmują mieszkania turystom, potem kradną dane osobowe i pieniądze

2019-03-08 17:34
Uwaga na oszustów!
Autor: małopolska policja Uwaga na oszustów!

Mogą wyłudzić dane osobowe i pieniądze. Stołeczna policja ostrzega przed naciągaczami w sieci. To oszuści, którzy proponują przystępne oferty na krótkoterminowy wynajem mieszkań, także w Warszawie.

Oferują superokazje, świetną lokalizację i niską cenę - w rzeczywistości to oszuści, którzy wyłudzają dane osobowe i pieniądze. Stołeczna policja przestrzega przed naciągaczami w sieci. Chodzi m.in o portale pośredniczące w krótkoterminowym wynajmowaniu lokali​ - mówi Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

- Nie ma czegoś takiego jak superokazje, tak działają oszuści i trzeba wykazać się zasadą ograniczonego zaufania. Na terenie garnizonu warszawa mamy sporo przypadków w których osoby zwracają się o pomoc w takich sprawach. W wielu jednak przypadkach wstyd i obawy ze względu na swoje lekkomyślne zachowanie powodują, że osoby takich skarg nie zgłaszają i padają ofiarą oszustów - dodaje Marczak

Czytaj także: Ile zebrała WOŚP w 2019? To absolutny rekord! [WOŚP 2019]

- W sytuacji kiedy padniemy ofiarą oszustów należy zawiadomić służby ale także udokumentować całe zdarzenie, by móc walczyć przed sądem - radzi prawnik Marcin Kasprzyk, Kancelaria Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.

Czytaj także: Poczta Polska: Cennik 2019. Ceny za wysyłkę listu czy paczki [INFORMATOR]

Warto sprawdzić kontrahenta, na przykład za pośrednictwem takich serwisów jak CEiDG czy KRS. Jeżeli już dokonujemy transferu środków pieniężnych, postarajmy się by opis transakcji był jak najdokładniejszy. To pomoże w ewentualnych roszczeniach przed sądem.

Nielegalne ogłoszenia to plaga także poza Polską. Paryż pozwał serwis Airbnb za opublikowanie 1000 nielegalnych ogłoszeń wynajmu nieruchomości. Platforma może stracić 12,5 mln euro.

Tak oszukują nas markety. Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE