Wyrok dla sprawcy wypadku przy Sokratesa obniżony

i

Autor: TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Krystian O. posiedzi krócej

Wyrok dla sprawcy wypadku przy Sokratesa złagodzony. Krystian O. posiedzi krócej

2023-03-13 19:03

Wyrok dla sprawcy głośnego wypadku przy warszawskiej ulicy Sokratesa jest już prawomocny. Sąd Apelacyjny w Warszawie obniżył w poniedziałek karę Krystianowi O. Mężczyzna ostatecznie został skazany na karę siedmiu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Wyrok dla sprawcy wypadku na ul. Sokratesa obniżony o cztery miesiące. Sąd Apelacyjny podjął decyzję

O tym wypadku było bardzo głośno i wywołał on wielką dyskusję na temat bezpieczeństwa na warszawskich ulicach. 20 października 2019 roku rozpędzone BMW kierowane przez Krystiana O. uderzyło w mężczyznę na przejściu dla pieszych na ul. Sokratesa. Adam G. (+33 l.) zginął na miejscu, jego żona i 3-letni syn obecni na miejscu przeżyli. Kierowca usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Sąd ustalił, że kierował BMW w terenie zabudowanym z prędkością 126,5 km/h, stąd tak poważny zarzut. Jaką decyzję podjął Sąd Apelacyjny?

Krystian O. skazany prawomocnie na karę siedmiu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności

Sąd Apelacyjny w Warszawie obniżył w poniedziałek karę Krystianowi O. Mężczyzna ostatecznie został skazany na karę siedmiu lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Uznał też, że ofiara wypadku w niewielkim stopniu przyczyniła się do tragedii, nie zachowując wystarczającej ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię, zaś kierowca hamował i "swoim nieudanym manewrem zamanifestował spóźnioną wolę uniknięcia wypadku drogowego". Sąd pierwszej instancji w listopadzie 2021 roku skazał Krystiana O. na siedem lat i 10 miesięcy więzienia. Mężczyzna ma też orzeczony 15-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?
Rozpoczął się proces pirata drogowego z ulicy Sokratesa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany