Z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zniknęła pamiątkowa tablica. Nieprawdopodobne, co się z nią stało

2022-01-14 8:13
Z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zniknęła pamiątkowa tablica. Ratusz apeluje o pomoc
Autor: Google Street View/Facebook, Miasto Stołeczne Warszawa Z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zniknęła pamiątkowa tablica. Ratusz apeluje o pomoc

Szokujący incydent w stolicy. Z mostu Śląsko-Dąbrowskiego w tajemniczych okolicznościach zniknęła tablica upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej. Stołeczny ratusz za pośrednictwem mediów społecznościowych zaapelował do warszawianek i warszawiaków o pomoc w odnalezieniu pamiątki. Szybko wyszło jednak na jaw, co się z nią stało!

Kto połasił się na pamiątkową tablicę? Stołeczny ratusz w piątkowy ranek za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że z mostu Śląsko-Dąbrowskiego zniknęła tablica upamiętniającą żołnierzy Armii Krajowej. "Sprawa została zgłoszona na Policję, ale bardzo Was prosimy o pomoc w odnalezieniu tablicy" - czytamy we wpisie na Facebooku.

Skradziona z mostu tablica była hołdem oddanym żołnierzom oddziału specjalnego Kedywu Komendy Głównej: Zbigniewa Gęsickiego ps. „Juno”, Kazimierza Sotta ps. „Sokół” z kompanii „Pegaz” (późniejszy batalion Parasol), którzy po akcji Kutschera zginęli bohaterską śmiercią w nurtach Wisły.

Kilka godzin po publikacji miasto przekazało pozytywne informacje: tablica pamiątkowa odnalazła się! "Bez informowania władz miasta, dzielnicy, Stołecznego Konserwatora Zabytków czy środowiska powstańczego zdjęła ją jedna z grup rekonstrukcyjnych i przekazała ją do renowacji do jednego z muzeów. Tablica na szczęście jest cała" - przekazał ratusz.

Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?
Drogowcy nie nadążają latać wielkich dziur w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE