Za kółkiem zapijał pragnienie piwem! Nakryli go policjanci

i

Autor: policja.pl Za kółkiem zapijał pragnienie piwem! Nakryli go policjanci

Co za bezmyślność!

Za kółkiem zapijał pragnienie piwem! Nakryli go policjanci

2023-09-26 8:00

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 54-letni mławianin. Mężczyzna nie dość, że kierował lexusem pod wpływem alkoholu, to jeszcze podczas jazdy sączył kolejne piwo! Gdy policjanci zatrzymali jadącego zygzakiem kierowcę do kontroli, ten przyznał, że alkoholem „zapijał pragnienie”. 54-latek wydmuchał blisko 2 promile.

Mława. Pijany kierowca zatrzymany do kontroli

Było chwilę po północy, gdy mławscy policjanci ul. Grzebskiego zauważyli kierującego lexusem, który wyraźnie nie panował nad swoim pojazdem i jechał zygzakiem. Mężczyzna natychmiast został zatrzymany do kontroli. Za kierownicą auta siedział 54-letni mieszkaniec Mławy. Wzrok funkcjonariuszy przykuło otwarte i częściowo wypite piwo, które mężczyzna miał w samochodzie.

54-latek nie krył, że pił alkohol. W rozmowie z policjantami oświadczył, że wieczorem wypił kilka piw, a tym w samochodzie "zabijał pragnienie"! Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna był pijany. - W organizmie miał ponad 1,9 promila alkoholu – przekazała asp. szt. Anna Pawłowska z mławskiej policji.

Kierowca narobił sobie problemów

Samochód pijanego 54-latka został odholowany na policyjny parking. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna stracił także prawo jazdy.

Sonda
Czy zdarzyło Ci się kiedyś prowadzić auto po alkoholu?

Quiz. Kartkówka z wiedzy o społeczeństwie. Rozszyfruj te skróty

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany