Zabił teściową, rozebrał i wyrzucił do lasu. Morze łez na pogrzebie Ireny K. spod Wyszkowa

2022-01-25 15:12

Koszmar rozegrał się przed świętami Bożego Narodzenia. 31-letni Damian B. brutalnie zamordował swoją teściową Irenę K. (✝67 l.). Jej roznegliżowane zwłoki wywiózł do lasu pod Tłuszczem. Tam przeleżały długie tygodnie, aż 12 stycznia natknęły się na nie dwie spacerujące kobiety. We wtorek (25 stycznia) rodzina pożegnała bestialsko zamordowaną kobietę.

ZOBACZ TEŻ: KLIKNIJ TUTAJ

Mrożąca krew w żyłach zbrodnia wydarzyła się w Lucynowie pod Wyszkowem. 18 grudnia córka 67-letniej Ireny K. wróciła do domu, ale nie zastała w nim ani matki, ani męża. Ich telefony były nieaktywne, w garażu nie było samochodu, a w jednym z pokoi i kuchni zauważyła ślady krwi, linę holowniczą i taśmę izolacyjną. Przerażona kobieta zadzwoniła na policję.

Jej mąż, 31-letni Damian B. został zatrzymany dzień później na Dworcu Wileńskim w Warszawie. Przyznał się do brutalnego zabójstwa swojej teściowej. Policjanci rozpoczęli poszukiwania jej zwłok. Bezskutecznie. Dopiero 12 stycznia na roznegliżowane ciało kobiety porzucone w lesie nieopodal Tłuszcza, natknęły się dwie spacerowiczki.

- W oparciu o badanie sekcyjne wstępnie ustalono, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie - przekazała Elżbieta Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Daniel B. usłyszał zarzut zabójstwa, za co grozi mu dożywocie. We wtorek (25 stycznia) najbliżsi brutalnie zamordowanej Ireny K. pożegnali ją i złożyli jej ciało w grobie.

- Odprowadziłem na cmentarze ponad dwa tysiące ludzi, ale ten pogrzeb jest dla mnie bardzo trudny. Śmierć jest zawsze trudna, a ta, zadana przez bliską osobę, szczególnie - mówił ksiądz w trakcie nabożeństwa.

Bliscy, sąsiedzi i przyjaciele rodziny zebrali się w kościele w Lucynowie Dużym i pożegnali zmarłą na pobliskim cmentarzu. - Była bardzo zaangażowaną parafianką, często zamawiała msze za swoich bliskich. Nikt nie spodziewał się, że historia rodziny potoczy się się tak tragicznie - mówił podczas mszy ksiądz Dariusz z Lucynowa.

Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Akcja strażaków na Saskiej Kępie w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE