Zagraj z mistrzyniami świata na Bulwarach. Niezwykłe rozgrywki nad Wisłą

2021-09-10 20:57
Natalia Sadowska mistrzyni świata w warcabach
Autor: POLSKI ZWIĄZEK WARCABOWY, PAWEŁ DĄBROWSKI Natalia Sadowska mistrzyni świata w warcabach

W ten weekend w Warszawie nastąpi prawdziwy wysyp plenerowych imprez! Nad Wisłą na bulwarach nie lada gratka. Miłośnicy warcabów, szykujcie się na fascynującą konfrontację! Będzie można rozegrać partyjkę z mistrzyniami świata!

To już ostatnia wielka impreza na bulwarach nad Wisłą tego lata. W niedzielę przy scenie i pawilonie Bella Italia odbędzie się piknik warcabowy prowadzony przez Polski Związek Warcabowy. Zasady gry w warcaby, tajniki i strategie warcabowe wytłumaczą polscy czołowi warcabiści. Gośćmi specjalnymi na warcabowym ringu będą Natalia Sadowska – dwukrotna mistrzyni świata oraz Arleta Flisikowska Zwyciężczyni Pucharu Świata 2019. Chętni będą mieli okazję zmierzyć się z obiema paniami! Piknik odbywać się będzie w godz. 12 – 17 Dla fanów tej gry organizatorzy szykują konkursy z nagrodami.

Ciąg dalszy artykułu znajduje się pod galerią:

Natalię Sadowską grać w warcaby nauczyli tata i dziadek, gdy miała sześciu lat. Jak sama wspomina, w dzieciństwie była to jej główna rozrywka. Po dwóch latach wygrała turniej szkolny. Od tej pory ruszyła lawina turniejów. W 2001 roku trzecie miejsce na mistrzostwach Europy. W 2016 Na mistrzostwach świata w Karpaczu - złoto. W 2018 w Szczecinie - złoto. W 2019 w Mińsku Mazowieckim – kolejne. W 2018 w Rydze na mistrzostwach świata pokonała szesnastokrotną mistrzynię świata z Łotwy!

Ciekawostka: Natalia studiowała na Wojskowej Akademii Technicznej a pracę magisterską pisała na temat: „Bezpieczeństwo publiczności na Stadionie Narodowym w Warszawie". O tym też zapewne opowie w niedzielę na Bulwarach nad Wisłą. Jeśli ktoś ją o to zapyta…

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE