Zamach na ambasadę Turcji? Policja postawiona na równe nogi

i

Autor: Tadeusz Mróz

Zamach na ambasadę Turcji w Warszawie! Rzucono koktajl Mołotowa

2021-12-28 16:04

W kierunku ambasady Turcji, przy ul. Rakowieckiej 19 w Warszawie ktoś rzucił płonącą butelkę z łatwopalną zawartością. Na miejsce natychmiast przyjechało kilkanaście policyjnych radiowozów. Po chwili funkcjonariusze dorwali w związku z tą sprawą podejrzanego mężczyznę. - Doszło do incydentu w związku z którym zatrzymano jednego mężczyznę - twierdzi stołeczna policja.

We wtorek w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznego incydentu przy ambasadzie Turcji przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Około godz. 14 w kierunku budynku rzucono tzw. koktajl Mołotowa. Na miejscu niemal natychmiast pojawiło się kilkanaście policyjnych radiowozów, technicy kryminalistyki i pies tropiący. Służby błyskawicznie rozpoczęły poszukiwania sprawcy.

- Doszło do incydentu pod obiektem ochranianym przez wydział ochrony placówek dyplomatycznych. Zatrzymany został jeden mężczyzna, z którym wykonywane są czynności. Ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia - powiedział "Super Expressowi" Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji. Na szczęście nie ma informacji, aby ktoś ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Nie wiadomo też, czy był to zaplanowany zamach czy głupi wybryk. 

Do zdarzenia doszło przed Ambasadą Turcji w Warszawie:

Sonda
Czy na ulicach Warszawy czujesz się bezpiecznie?
Tak wygląda nowa stacja metra na Bemowie. Zobaczyliśmy ją od środka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE