Zamach na ambasadę Turcji? Policja postawiona na równe nogi

i

Autor: Tadeusz Mróz

Zamach na ambasadę Turcji w Warszawie! Rzucono koktajl Mołotowa

2021-12-28 16:04

W kierunku ambasady Turcji, przy ul. Rakowieckiej 19 w Warszawie ktoś rzucił płonącą butelkę z łatwopalną zawartością. Na miejsce natychmiast przyjechało kilkanaście policyjnych radiowozów. Po chwili funkcjonariusze dorwali w związku z tą sprawą podejrzanego mężczyznę. - Doszło do incydentu w związku z którym zatrzymano jednego mężczyznę - twierdzi stołeczna policja.

We wtorek w godzinach popołudniowych doszło do niebezpiecznego incydentu przy ambasadzie Turcji przy ul. Rakowieckiej w Warszawie. Około godz. 14 w kierunku budynku rzucono tzw. koktajl Mołotowa. Na miejscu niemal natychmiast pojawiło się kilkanaście policyjnych radiowozów, technicy kryminalistyki i pies tropiący. Służby błyskawicznie rozpoczęły poszukiwania sprawcy.

- Doszło do incydentu pod obiektem ochranianym przez wydział ochrony placówek dyplomatycznych. Zatrzymany został jeden mężczyzna, z którym wykonywane są czynności. Ustalamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia - powiedział "Super Expressowi" Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji. Na szczęście nie ma informacji, aby ktoś ucierpiał w wyniku tego zdarzenia. Nie wiadomo też, czy był to zaplanowany zamach czy głupi wybryk. 

Do zdarzenia doszło przed Ambasadą Turcji w Warszawie:

Sonda
Czy na ulicach Warszawy czujesz się bezpiecznie?
Tak wygląda nowa stacja metra na Bemowie. Zobaczyliśmy ją od środka
Nasi Partnerzy polecają