Warszawa: Zamykają plac Konstytucji

2010-12-29 3:00

Zamknięty plac Konstytucji, objazdy poprowadzone wąskimi uliczkami i wściekli kierowcy. Prawdopodobnie tak będzie wyglądał koniec roku dla zmotoryzowanych i pasażerów komunikacji miejskiej. Tym bardziej że pierwsze utrudnienia w samym sercu Śródmieścia zaczęły się od dziś!

Powitanie Nowego Roku na placu Konstytucji to już tradycja. Niestety, poza koncertami z udziałem największych gwiazd i szampańską zabawą do rana czekają nas też potworne utrudnienia w ruchu.

Uważaj na objazdach

Dziś o północy zamknięta dla ruchu zostanie ulica Waryńskiego między Nowowiejską a placem Konstytucji. Jutro kolejne utrudnienia w ruchu.

Objazdy placu Konstytucji zostały wytyczone dokładnie tak, jak rok temu. Samochody osobowe, ciężarówki i miejskie autobusy zostały skierowane na wąskie uliczki, gdzie wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Przez całe lata na objazdach panował potworny bałagan - ulice Polna, Stanisława Noakowskiego, Mokotowska czy Nowowiejska dosłownie utykały w potwornych zatorach. W tym roku zapewne też czeka nas powtórka z tego koszmaru.

Dla udanej imprezy

Miejscy urzędnicy ubolewają nad losem kierowców, ale przypominają, że przygotowań do sylwestrowej imprezy nie dało się inaczej zorganizować. Profesjonalne podejście do imprezy i troska o bezpieczeństwo warszawiaków są ważniejsze od chwilowych utrudnień. - Przez te kilka dni będzie ciężko, ale dobra sylwestrowa zabawa wymaga takich wyrzeczeń - mówi Andrzej Mańkowski, wicedyrektor miejskiego biura promocji.

sylwester na pl. konstytucji

Tegoroczny sylwester będzie trzecią z rzędu miejską imprezą organizowaną na pl. Konstytucji. W ubiegłych latach na ogromnej scenie pojawili się m.in.: Edyta Górniak, Feel, Blue Café, Kayah, Urszula i Lady Pank. Gwiazdą specjalną ostatniej imprezy była La Toya Jackson. Organizacja Sylwestrowej Mocy Przebojów 2010 kosztowała miasto 3,6 mln zł, tyle samo, co w ubiegłym roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE