Zaraz się zacznie, już biją na alarm. Nadchodzi atak zimy i pierwszy śnieg

2021-11-22 18:31
Zaraz się zacznie, już biją na alarm. Nadchodzi atak zimy i pierwszy śnieg
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Zaraz się zacznie, już biją na alarm. Nadchodzi atak zimy i pierwszy śnieg

To już nie są żarty! Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają żadnych wątpliwości. Już na przełomie listopada i grudnia czeka nas pierwszy w tym roku atak zimy. Pierwszy śnieg może spaść w Warszawie już w najbliższy weekend, 28 listopada. Kiedy spodziewane są śnieżyce i większe mrozy? Sprawdź prognozy meteorologów w tym artykule!

Nadchodzi atak zimy 2021. Kiedy spadnie pierwszy śnieg?

Kiedy spadnie pierwszy śnieg zimą 2021? To pytanie nurtuje wielu warszawiaków, którzy zastanawiają się, kiedy wyciągnąć z szaf cieplejsze buty i puchowe kurtki. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają wątpliwości, że do pierwszego ataku zimy coraz bliżej. Choć bywały takie lata, że pierwszy śnieg padał już w październiku, to jednak w tym roku zima czeka do ostatniej chwili. Czas płynie jednak nieubłaganie, a to oznacza, że już wkrótce zmierzymy się z opadami białego puchu i pierwszym mrozem w ciągu dnia. 

Jak prognozują synoptycy, zima pojawi się w Warszawie jeszcze w listopadzie. A konkretniej na przełomie listopada i grudnia. Najnowsze prognozy jasno wskazują, że w okolicach przyszłej niedzieli, 28 listopada spodziewane jest załamanie pogody - będzie intensywnie padać. Początkowo będzie to deszcz, który z biegiem godzin i spadkiem temperatury zmieni się w deszcz ze śniegiem. Kilka dni później będzie tylko coraz zimniej. Temperatura w ciągu dnia ma oscylować wokół zera stopni, a nocami spadać nawet do -5 stopni. 

Pierwsze dni grudnia przyniosą pierwsze opady śniegu w ciągu dnia. Białe krajobrazy nie utrzymają się jednak na długo. Chłodna aura da jednak o sobie znać jeszcze w grudniu. Meteorolodzy z IMGW zaznaczają jednak, że zima ma być łagodniejsza niż w poprzednim roku.

Doktor Adam Jaczewski z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje, że będzie to zima 2021 będzie łagodna z nieznacznie większymi opadami, niż w ubiegłych latach. 

- Biorąc pod uwagę prognozowane średnie temperatury, będą to raczej opady śniegu z deszczem lub deszczu niż śniegu. Oczywiście nie można wykluczyć jedno, czy kilkudniowych opadów białego puchu i bardzo niskich temperatur - zaznaczył Jaczewski.

Sonda
Czy czekasz na prawdziwą, białą zimę?
Koniec niebezpiecznego przejścia na pl. Bankowym. Zbudują sygnalizację
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE