Taxi pod Dworcem Centralnym

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich / Facebook

Koniec chaosu?

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na dzierżawę postoju TAXI pod Dworcem Centralnym

2022-07-27 23:18

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich ogłosili przetarg na wydzierżawienie postoju taksówek przy ul. Emilii Plater przed wejściem do Dworca Centralnego. Czy to koniec przewozowego chaosu, który panował przed stacją? W zapisach postępowania przetargowego jest zapis, że ma to być jedna korporacja taksówkarska, której kierowcy posiadają licencję na wykonywanie tego zawodu.

Ogłosiliśmy przetarg na wydzierżawienie postoju dla taksówek przy ul. Emilii Plater pod wejściem na Dworzec Centralny. W sumie to ponad 106 mkw. powierzchni, na której mieści się 6 pojazdów - poinformował w środę, 27 lipca, Zarząd Dróg Miejskich.

Drogowcy chcą skończyć z chaosem

ZDM zaznaczył, że chce, aby obsługa tego miejsca była prowadzona w sposób uporządkowany, dlatego już dekadę temu zdecydował się na wydzierżawieniu terenu jednej firmie. Dotychczasowy dzierżawca zakończył umowę w styczniu.

10 tysięcy złotych za 6 miejsc

Do dyspozycji potencjalnego dzierżawcy będzie 6 miejsc postojowych. Cena wywoławcza w przetargu wynosi 10 tys. zł miesięcznie, a okres, na który ZDM chce podpisać umowę wynosi 3 lata. Jednym z warunków zawartych w postępowaniu jest również konieczność posiadania przez kierowców licencji na wykonanie transportu drogowego taksówką.

Termin składania ofert mija 23 sierpnia.

Sonda
Czy taksówki w Warszawie są drogie?
Taksówkarze kontra Dworzec Centralny. Spór o miejsca parkingowe