Akt oskarżenia dla byłego burmistrza Włoch! Artur W. odpowie za przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki

2021-12-09 11:00
Zarzuty dla byłego burmistrza Włoch! Artur W. jest oskarżony o przyjęcie ogromnej łapówki
Autor: Paweł Dąbrowski Zarzuty dla byłego burmistrza Włoch! Artur W. jest oskarżony o przyjęcie ogromnej łapówki

Ciąg dalszy korupcyjnego skandalu w warszawskiej dzielnicy Włochy. Były burmistrz Artur W. odpowie przed sądem za przyjęcie 200 tysięcy złotych łapówki! Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia. Turecki przedsiębiorca Sabri B., który miał przekazać mu teczkę wypchaną pieniędzmi, odpowie natomiast za wręczenie korzyści majątkowej.

Akt oskarżenia przeciwko Arturowi W. i Sabriemu B. został skierowany do Sądu Rejonowego w Pruszkowie 29 listopada. -  Artur W. oskarżony został o to, że przyjął korzyść majątkową w postaci 200 tys. zł w związku z pełnieniem funkcji burmistrza. Drugiemu oskarżonemu, Sabriemu B., zarzucono natomiast wręczenie wskazanej korzyści – powiedziała Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledczy ustalili, że przekazanie łapówki w kwocie 200 tys. zł w gotówce miało dojść na koniec października 2019 roku. Oskarżeni spotkali się w Raszynie, na miejsce przyjechali swoimi samochodami. Obaj panowie wysiedli z samochodów, a były burmistrz otworzył bagażnik swojej skody. Wtedy turecki biznesmen miał wrzucić do niego teczkę wypchaną pieniędzmi. - Korzyść została wręczona dla zapewnienia przychylności burmistrza w załatwianiu decyzji administracyjnych procedowanych w Urzędzie Dzielnicy Włochy, a dotyczących warunków zabudowy nieruchomości położonych przy ul. Łopuszańskiej w Warszawie - powiedziała prokurator Skrzyniarz.

Areszt dla podejrzanych

Po zatrzymani ich w 2019 roku obaj panowie trafili do aresztu na 3 miesiące. Areszt był kilka razy przedłużany, aż w końcu w lipcu 2020 roku Sąd Okręgowy zadecydował, że wypuści Turka za poręczeniem majątkowym w wysokości 2 mln złotych. Były włochowski urzędnik wyszedł z aresztu we wrześniu 2020 roku.

Sonda
Czy burmistrzowie warszawskich dzielnic powinni mieć większą władzę?
Sonda uliczna jak żyje się w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE