Zebrano już blisko 400 TON starych choinek! Powstanie z nich ekologiczny PRĄD

2020-02-14 20:03 PIK
stara choinka
Autor: Paweł Dąbrowski

Prowadzona już od kilku lat ekologiczna akcja "Ciepło z natury" polega na zbiórce starych iglaków, które zostaną wykorzystane do produkcji prądu. Jedna tona choinek zastępuje ok. 450 kg węgla. Zbiórka trwa do końca marca. Czy zostanie pobity rekord?

Ekologiczna akcja zbiórki starych choinek świątecznych cały czas trwa. To nic trudnego: wystarczy zostawić drzewko w wyznaczonym miejscu (miejsce zbiórki odpadów wielkogabarytowych), a operatorzy je zabiorą i przekażą do składu recyklingowego.

Trwa dyskusja na temat nowych tras autobusów na Woli. Czasu coraz mniej, napięcie rośnie!

Można też oddać choinkę osobiście w punkcie na ulicy Księcia Ziemowita 29. Co ważne, tutaj są również przyjmowane drzewka w doniczkach. Trafią one w ręce leśników z z Lasów Miejskich-Warszawa, którzy później zasadzą je na terenie stolicy. - Dzięki temu te drzewka wciąż będą oczyszczać powietrze i produkować tlen. Część z nich została odebrana już w styczniu - poinformowali stołeczni urzędnicy.

Czy koronawirus z Chin dotarł już do Polski? Lekarze ze szpitala zakaźnego na Woli mają już wyniki!


Na razie zebrano blisko 400 ton drzewek. Akcja trwa do końca marca, więc, jak mówią urzędnicy, jest duża szansa, że zostanie pobity zeszłoroczny rekord. Wtedy zebrano 1400 ton iglaków, które zastąpiły ok. 630 ton węgla zmniejszając emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Ta ilość paliwa pozwoliła na ogrzanie 817 60-metrowych mieszkań przez cały rok!

Klimat w Warszawie jest lepszy niż klimat w Chorwacji... Kto by pomyślał!

ZOBACZ TEŻ:

Uciekał przed policją

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.