Płatne parkowanie na Woli i Pradze-Północ. Gdzie pojawią się parkomaty?

2019-10-08 21:07 DS
Parkomat
Autor: zdm.waw.pl Parkomat

Ta wiadomość na pewno nie ucieszy kierowców z Pragi oraz Woli. Wraz z rozbudową II linii metra urzędnicy zastanawiają się nad włączeniem kolejnych obszarów Warszawy do strefy płatnego parkowania. O tym jak będzie miała wyglądać strefa i gdzie powinny stanąć kolejne parkomaty zadecydują mieszkańcy.

O rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego mówiło się już od dawna, a teraz ten pomysł staje się realny. Teraz po otwarciu trzech nowych stacji II linii metra na Pradze i Targówku (w listopadzie zakończy się budowa trzech stacji na Woli) Zarząd Dróg Miejskich analizuje objęcie strefą płatnego parkowania kolejnych i najbardziej obleganych przez kierowców obszarów.

Strefa miałaby pojawić się na Woli i objąć teren między al. Prymasa Tysiąclecia, a ul. Okopową i Towarową. Z kolei na Pradze-Północ strefa objęła by obszary pomiędzy al. Solidarności a 11 listopada i Ratuszową oraz od Targowej do al. Tysiąclecia i Radzymińskiej.

Dostawaliśmy sporo komunikatów od mieszkańców o przeanalizowaniu rozszerzenia strefy płatnego parkowania m.in. z Woli, Ochoty czy Żoliborza. Zadecydowaliśmy, że w pierwszej przeanalizujemy obszar na Woli i na Pradze-Północ ze względu na deficyt miejsc parkingowych oraz rozbudowę metra – usłyszeliśmy od Łukasza Puchalskiego, dyrektora ZDM.

Nie wszyscy są zachwyceni pomysłem urzędników. - Nie uważam żeby to był dobry pomysł, bo wiele się nie zmieni. Miejsc parkingowych przez to na pewno nie przybędzie. Czasem korzystam z komunikacji miejskiej, ale pracuję na dwóch etatach i z jednej pracy wychodzę prosto do drugiej. Oznacza to dla mnie dwie opłaty za parkowanie – powiedział nam Karol Linowski (34 l.), pracujący na Pradze-Północ.

Mieszkańcy na temat strefy będą mogli wypowiedzieć się w czasie konsultacji. Będą one trwały od 14 października aż do 10 listopada. Mieszkańcy mogą także zgłaszać swoje uwagi za pomocą poczty elektronicznej pod adresem sppn_wola@zdm.waw.pl oraz sppn_praga@zdm.waw.pl.

Do końca roku powinniśmy poznać raport z konsultacji, a w międzyczasie chcemy wypracować gotową dokumentację. Strefa płatnego parkowania, jeśli Rada Warszawy zadecyduje o jej rozszerzeniu, mogłaby zacząć funkcjonować najwcześniej na koniec wakacji przyszłego roku – dodaje dyrektor drogowców. 

 

KLIKNIJ I ZOBACZ: Pożar samochodu na Trasie Toruńskiej