Zeskoczył ze stacji i wbiegł do tunelu metra. Wielkie utrudnienia w kursowaniu linii M2!

i

Autor: Wojciech Artyniew/SUPER EXPRESS

CO TAM SIĘ STAŁO?!

Zeskoczyli ze stacji i wbiegli do tunelu metra. Wielkie utrudnienia w kursowaniu linii M2!

2023-12-08 22:24

Chwilę po godzinie 21 w piątek (8 grudnia) na stacji metra rondo ONZ rozegrały się sceny niczym z horroru. Jak udało nam się ustalić, kilku podróżnych postanowiło wskoczyć na tory i wbiec do ciemnego tunelu. W związku z akcją funkcjonariuszy policji na miejscu, metro linii M2 kursuje na trasach skróconych. Uruchomiono komunikację zastępczą.

Warszawa, Śródmieście. Wbiegli do tunelu. Wielkie utrudnienia w kursowaniu metra

Pierwsze informacje o utrudnieniach w kursowaniu linii M2 przekazał chwilę po godzinie 21 Warszawski Transport Publiczny na swojej stronie internetowej. − Z przyczyn technicznych linia metra M2 kursuje na trasach skróconych: Bemowo – rondo Daszyńskiego oraz Dw. Wileński – Bródno − czytamy w komunikacie.

W związku z utrudnieniami, na wyłączonym odcinku została uruchomiona zastępcza linia autobusowa „Za Metro”, która kursuje na trasie: rondo Daszyńskiego 01 – Prosta – Świętokrzyska – Kopernika – Tamka – Most Świętokrzyski – Zamoście – Sokola – Zamoyskiego – Jagiellońska – Okrzei – Targowa – Dw. Wileński 02.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, problemy, o których wspomniał WTP, spowodowane zostały przez podróżnych, najprawdopodobniej "graficiarzy" (ktoś, kto zajmuje się wykonywaniem graffiti), którzy postanowili zeskoczyć ze stacji i wbiec do tunelu metra.

Malowali graffiti na pociągu metra. Wstrzymano ruch na kilku stacjach

Nie pierwszy raz dochodzi do takich sytuacji. Jeszcze na początku roku 2023 w lutym informowaliśmy was o utrudnieniach metra, które były spowodowane wandalami, którzy zaciągnęli hamulec awaryjny na stacji Racławicka tylko po to, by malować graffiti na pociągu. Tego dnia utrudnienia na trasie trwały ponad dwie godziny.

Sonda
Jechałeś/-aś kiedyś metrem?
Nasi Partnerzy polecają