Szokujące zdarzenie w Warszawie. Malowali graffiti na pociągu metra. Utrudnienia trwały ponad 2 godziny

i

Autor: Shutterstock

GIGANTYCZNE UTRUDNIENIA

Szokujące zdarzenie w Warszawie. Malowali graffiti na pociągu metra. Wstrzymano ruch na kilku stacjach

2023-02-05 10:27

Z samego rana, 5 lutego, warszawiacy podróżujący metrem natknęli się na gigantyczne utrudnienia w kursowaniu pociągów. Przed godziną 7, w niedzielę, nieznane osoby zaciągnęły hamulec awaryjny na stacji Racławicka tylko po to, by malować graffiti na pociągu. Utrudnienia trwały ponad dwie godziny.

Warszawa, Racławicka. Utrudnienia w kursowaniu linii metra

Około godz. 7 na peronie stacji metra Racławicka wandale pomalowali pociąg. Potem uciekli do tunelu, musieliśmy odciąć napięcie. Nasze służby tunel sprawdziły. Wiemy, że osoby te opuściły metro przez wentylator. Zabezpieczyliśmy wyjście. Ruch pociągów został wznowiony na całej linii metra – przekazała rzeczniczka warszawskiego metra, Anna Bartoń.

O całym zdarzeniu poinformowano również policję. Skontaktowaliśmy się z Małgorzatą Wersocką z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Zgłoszenie wpłynęło do nas przed godziną 7. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na stacji metra Racławicka nieznane osoby zaciągnęły hamulec awaryjny w pociągu. Zaczęły malować graffiti. Cały czas na miejscu pracują policjanci, trwają ustalanie okoliczności tego zdarzenia – przekazała policjantka.

W wyniku zdarzenia na stacji Racławicka występowały utrudnienia w kursowaniu pociągów linii metra M1. Kursowanie pociągów odbywało się na odcinku Kabaty-Stokłosy, Centrum-Młociny, Młociny-Świętokrzyska. Uruchomiona została komunikacji zastępcza. Po godzinie 9 przywrócono ruch pociągów.

Sonda
Czy graffiti to prawdziwa sztuka?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany