Tragedia!

Dantejskie sceny w warszawskim metrze. Runęła pod pędzący pociąg, nie żyje. Tragedia na stacji Politechnika

2022-12-20 22:41

Koszmar, kolejna tragedia w metrze! We wtorek (20 grudnia) tuż po godz. 21 przerażeni świadkowie zadzwonili na telefon alarmowy 112. Na stacji metra Politechnika kobieta wpadła pod pędzący pociąg. Na miejsce pilnie ruszyli strażacy i pogotowie ratunkowe. Poszkodowaną udało się wydobyć spod kół stalowej bestii. Niestety, na ratunek nie było szans.

Warszawa. Dantejskie sceny w metrze. Kobieta wpadła pod pociąg

Dramatyczną akcję ratunkową opisali w rozmowie z „Super Expressem” stołeczni strażacy. - O godz. 21:08 wpłynęło do nas zgłoszenie o kobiecie, która wpadła pod pociąg metra. Na miejscu pierwsi zjawili się ratownicy medyczni. Wydobyliśmy poszkodowaną spod pociągu i na noszach przetransportowaliśmy ją na peron stacji – powiedział Michał Skrzypa z PSP w Warszawie.

Ranna natychmiast trafiła w ręce obecnej na miejscu ekipy medycznej. Jej obrażenia były jednak zbyt poważne, lekarz stwierdził zgon. - To była udana próba samobójcza. Ruch pociągów w obu kierunkach został wstrzymany i nie zostanie przywrócony do czasu zakończenia pracy prokuratora – mówią strażacy. Teraz śledczy zajmą się wyjaśnieniem dokładnych okoliczności śmierci kobiety.

Plaga wypadków w warszawskim metrze

To kolejna dramatyczna sytuacja w metrze w ostatnim czasie. Inna kobieta weszła pod pociąg na stacji Dworzec Gdański. Szczęśliwie pociąg zdążył w porę wyhamować. W połowie grudnia na stacji Racławicka pod pociąg wpadł mężczyzna. Niestety poniósł śmierć na miejscu.

Potrzebujesz pomocy? Nie jesteś sam!

Jeżeli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 - CAŁODOBOWY - Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 - CAŁODOBOWY - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 - CAŁODOBOWY - Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 - CAŁODOBOWY - Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 - CAŁODOBOWY - Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia

Zdziwisz się, czym najczęściej zajmuje się Straż Miejska!

POSŁUCHAJ rozmowy!

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają