Zginął ojciec małego dziecka. Rusza najbardziej kontrowersyjny remont ul. Sokratesa

2021-07-09 15:08
Pirat zmiótł rodzinę na pasach
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Pirat zmiótł rodzinę na pasach

Na ten moment czekali wszyscy, którymi wstrząsnęła tragedia sprzed kilku lat. W 2019 roku na ul. Sokratesa pod kołami rozpędzonego bmw zginął młody mężczyzna. Nie był to jedyny wypadek na tej ulicy, jednak to właśnie ten, najbardziej tragiczny, utkwił wszystkim w pamięci. W poniedziałek rusza remont ulicy grozy. Sokratesa wreszcie zostanie przebudowana. Czy to sprawi, że stanie się bezpieczniejsza?

Tragiczny wypadek na Sokratesa

Tej tragedii nie da się tak po prostu zapomnieć. 20 października 2019 roku, na przejściu dla pieszych przy ul. Sokratesa 9, doszło do przerażającego wypadku. 33-letni Adam przechodził przez ulicę wraz z żoną i małym synkiem w wózku. Nagle w rodzinę wjechało rozpędzone, pomarańczowe bmw. Mężczyzna w ostatniej chwili zepchnął z drogi żonę i synka w wózku. Sam jednak nie uniknął starcia z autem. Zginął na miejscu.

ZOBACZ TEŻ: Warszawa. TRAGEDIA na Sokratesa. NOWE fakty. Pirat dostanie DOŻYWOCIE?

Sprawcą tragicznego wypadku był 31-letni Krystiana O., który na początku twierdził, że oślepiło go słońce. W marcu ruszył proces mężczyzny. W marcu kierowca śmiercionośnego bmw stanął przed sądem za zabójstwo z zamiarem ewentualnym. Oznacza to, że zdaniem prokuratora, mężczyzna, choć nie zamierzał odebrać życia, godził się na taki skutek swoich działań, jadąc z nadmierną prędkością samochodem, który nie powinien zostać dopuszczony do ruchu.

Rusza remont na Sokratesa

Koszmarny wypadek z 2019 roku nie był jedynym, który miał miejsce na ul. Sokratesa. Wreszcie władze miasta zdecydowały o remoncie ulicy, który ma poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Przebudowa Sokratesa rusza już po weekendzie. "Będzie bezpieczniej - zwłaszcza dla pieszych. W poniedziałek rusza przebudowa ul. Sokratesa. Zaczniemy od rozebrania wysepek między jezdniami i azyli na przejściach. Prace i związane z nimi utrudnienia potrwają 5 miesięcy" - poinformowała Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich.

Utrudnienia na ul. Sokratesa

Robotnicy rozpoczną przebudowę ul. Sokratesa od rozbierania wysepek na środku jezdni i azyli na przejściach dla pieszych. Roboty będą prowadzone od strony ul. Wólczyńskiej i potrwają cały tydzień. W związku z tym kierowców czekają niestety utrudnienia.

"Od poniedziałku, 12 lipca, ruch pojazdów w ciągu u. Sokratesa, pomiędzy ul. Wólczyńska a Kasprowicza, odbywać się będzie po jednym pasie na każdej jezdni. Wyjazd z ul. Petofiego na ul. Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Tak samo jak z ul. Szekspira. Przejazdy na wysokości ul. Tołstoja, parkingu w rejonie ul. Balzaka i ul. Kaliszówka pozostaną bez zmian. Także organizacja ruchu pieszych i rowerzystów nie ulegnie zmianie w tym etapie" - przekazał stołeczny ratusz.

Następnie, 19 lipca (poniedziałek) rozpoczną się prace po południowo-wschodniej stronie jezdni. Wówczas zostanie zamknięta jezdnia ul. Sokratesa prowadząca w kierunku ul. Kasprowicza na odcinku od przystanku autobusowego Bogusławskiego do ul. Szekspira. Jak podaje ratusz, ruch w obu kierunkach będzie się odbywał drugą jezdnią (po jednym pasie ruchu w każdą stronę).

Co więcej, na ul. Conrada na skrzyżowaniu z ul. Wółczyńską, na jezdni w kierunku ul. Sokratesa, skrajny lewy pas zostanie oznakowany jako pas do skrętu w lewo w ul. Wólczyńską. Analogicznie na ul. Przy Agorze na jezdni w kierunku ul. Sokratesa, lewy pas zostanie oznakowany jako lewoskręt w ul. Kasprowicza. Na tym jednak nie koniec utrudnień dla kierowców.

"Wyjazdy z ul. Petofiego i z ul. Tołstoja na ul. Sokratesa zostaną zamknięte. Zalecany jest objazd do ul. Wolumen i ul. Wółczyńskiej. Wjazdy na parking w rejonie ul. Balzaka i vis a vis ul. Kaliszówka zostaną zawężone do 5 m szerokości i będą funkcjonowały zarówno jako wjazd i wyjazd. Wyjazd z ul. Szekspira w ul. Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Organizacja ruchu na ciągu pieszo-rowerowym po stronie nieparzystej ul. Sokratesa pozostanie bez zmian. Po drugiej stronie ulicy, chodnik zostanie zawężony do ok. 2 m" - przekazał ratusz.

Na ul. Sokratesa będzie obowiązywał również zakaz parkowania podczas całego czasu trwania prac. Taka organizacja będzie obowiązywać do końca sierpnia, po czym ruch zostanie przełożony na przebudowaną jezdnię.

Zginął ojciec małego dziecka. Rusza najbardziej kontrowersyjny remont ul. Sokratesa
Autor: ZDM Rusza najbardziej kontrowersyjny remont ul. Sokratesa

Co się zmieni na ul. Sokratesa?

Jak zapowiadają drogowcy, po przebudowie ul. Sokratesa zmieni się nie do poznania. Przede wszystkim ma być bezpieczniejsza.

"Wszystkie istniejące przejścia dla pieszych przez ul. Sokratesa będą skrócone i zabezpieczone azylem. Powstanie też nowe przejście na wysokości budynku nr 13. Mieszkańcy zyskają szerszy chodnik po północno-zachodniej stronie, gdzie koncentrują się wszystkie sklepy i punkty usługowe. Dziś chodzi się tam wąskim chodnikiem, obok którego bez żadnej separacji przebiega równie wąska droga rowerowa. Po zmianach chodnik zostanie dwukrotnie poszerzony, a droga rowerowa powstanie bliżej jezdni i będzie oddzielona od pieszych pasem zieleni. Po stronie południowo-wschodniej, gdzie jest szeroki i mniej uczęszczany chodnik, zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy" - wyjaśnił ZDM.

Zginął ojciec małego dziecka. Rusza najbardziej kontrowersyjny remont ul. Sokratesa
Autor: ZDM Rusza najbardziej kontrowersyjny remont ul. Sokratesa

Co więcej, ul. Sokratesa mocno się zazieleni. Do drzew już tam rosnących dołączy 110 kolejnych i setki nowych krzewów. Powstaną też ogrody deszczowe, które będą separować różne rodzaje ruchu. Uzupełnieniem zmian będzie remont nawierzchni, a także całkowita wymiana oświetlenia, zarówno słupów, jak i opraw (na ledowe). Warto dodać, że prace związane z latarniami już trwają, prowadzone są od strony ul. Wólczyńskiej.

Rozpoczął się proces pirata drogowego z ulicy Sokratesa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE