Zielonka. To niewiarygodne! Księża chrzcili dzieci w czasie epidemii. Pozostają bezkarni

2020-07-23 20:21 Dawid Skrzypiński
Kościół katolicki w Polsce
Autor: pixabay.com/kisistvan77

W parafii w Zielonce mimo zakazu zgromadzeń w związku z epidemią odbył się chrzest. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu gości. To niejedyny przykład łamania obostrzeń w tym kościele.

Policjanci z Wołomina otrzymali zgłoszenie, że w parafii w Zielonce księża odprawili mszę, w której wzięła udział spora liczba wiernych. Uroczystość obyła się 12 kwietnia, czyli w czasie gdy obowiązywał zakaz zgromadzeń w związku z epidemią. Jak informują reporterzy TVN Warszawa nieoficjalnie wiadomo, że chodziło o chrzest, a księża mieli wpuszczać gości przez zakrystię.

Warszawa; KOLEJNY rozbity AUTOBUS ARRIVY! Tym razem w centrum miasta!

Policja zdecydowała się jednak umorzyć sprawę. Według mundurowych działania księży nie miały znamion wykroczenia. Okazuje się więc, że po raz kolejny łamanie zasad sanitarnych uszło księżą z zielonki na sucho. Wcześniej w tej parafii odbyła się droga krzyżowa, w której mimo zakazu zgromadzeń wzięło udział około 40 osób. Sprawa ta również została umorzona.

Warszawa: Zaraza wróciła do stolicy! Weselnicy i urlopowicze zarażają się koronawirusem

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 23 VII (Goście: Paweł Szefernaker - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.