ZIMA zaskoczyła Warszawę. Trudne warunki na drogach [GALERIA]

2020-01-29 16:15 Mateusz Nadworski (mnadworski@grupazpr.pl)
Zima zaskoczyła Warszawę
Autor: Marcin Smulczyński / Super Express Zima zaskoczyła Warszawę

Mokry śnieg i marznący deszcz – z taką aurą zmagają się dziś kierowcy na warszawskich drogach. Zima zaskoczyła całą stolicę. Odśnieżarki nie nadążają z oczyszczaniem i posypywaniem dróg.

Kierowcy korzystający z Warszawskich dróg mają nie lada orzech do zgryzienia. Mokry śnieg i marznący deszcz padające przez cały czas od około godz. 9 spowodowały poważne utrudnienia na stołecznych ulicach. Nieustające opady i duże natężenie ruchu spowodowały, że na drogach utworzyło się błoto pośniegowe, które skutecznie uniemożliwia płynną jazdę. Koła aut boksują w brązowej brei a widoczność jest bardzo ograniczona.

Czy maska ochroni przed koronawirusem? Sprawdź jej rodzaje i ceny

Odśnieżarki

170 posypywarek wyjechało na stołeczne ulice dopiero o godz. 12.55. Działania służb oczyszczania miasta obejmują 1500 km stołecznych ulic – czyli te, którymi kursują autobusy komunikacji miejskiej. Pozostałe oczyszczane są m.in. na zlecenie urzędów dzielnic.

ŚNIEŻYCA w Warszawie! Czy w końcu przyszła ZIMA? [ZDJĘCIA]

Apel policji

Jak informuje policja na szczęście dotychczas nie było groźnych wypadków, ale warunki są trudne i trzeba uważać. - Występują obfite opady śniegu i marznącego deszczu, gdzie te warunki diametralnie z minuty na minutę bardzo się zmieniają. Kierowcy w tym przypadku przede wszystkim powinni zwolnić i zwiększyć odstęp między pojazdem poprzedzającym, żeby mieć zawsze możliwość bezpiecznego zatrzymania pojazdu – stwierdził Norbert Cibor z mazowieckiej policji. Wczoraj – przy lepszych warunkach – na drogach Mazowsza doszło do czterech wypadków, ranne zostały cztery osoby.

Śnieg złamał drzewo, drzewo zerwało trakcję tramwajową