Złodzieje po kradzieży uciekli do innego województwa. Zostali złapani na gorącym uczynku!

i

Autor: POLICJA Złodzieje po kradzieży uciekli do innego województwa. Zostali złapani na gorącym uczynku!

SZOK

Złodzieje po kilku kradzieżach uciekli do innego województwa. Zostali złapani na gorącym uczynku!

2023-02-10 13:31

Policjanci złapali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za włamanie i okradnięcie dwóch domów z okolic Warszawy. 24- i 31-latek zostali zatrzymani w Skierniewicach bezpośrednio po włamaniu do kolejnego domu. Wynosili z lokalu biżuterię i gigantyczny teleskop. Mężczyźni, decyzją sądu, zostali tymczasowo aresztowani.

Mazowsze. Złodzieje buszowali po domach i zabierali drogocenne rzeczy ich właścicielom

Policjanci starali się ustalić, kto odpowiada za kradzież z włamaniem do jakiej doszło w Milanówku w powiecie grodziskim. Podejrzani, którzy stali za tą kradzieżą, według służb, mogli być odpowiedzialni również za inne kradzieże, te z Pułtuska i spod Ostrołęki.

Kilka dni temu kryminalni pozyskali informację, że mężczyźni planują dokonać kradzieży z włamaniem w nieznanym miejscu. W związku z tym podjęli działania, w trakcie których zauważyli, jak podejrzewani Toyotą Prius wyjeżdżają z Warszawy i kierują się trasą A2 w stronę Łodzi. W pewnym momencie kierowana przez nich toyota zjechała w kierunku Skierniewic, po czym zaparkowała na jednej z ulic miasta. Policjanci przez cały czas obserwowali samochód. W pewnym momencie zauważyli, jak wracają do auta, niosąc ze sobą duże przedmioty. W związku z podejrzeniem, że mogą one pochodzić z kradzieży, kryminalni podjęli decyzję o zatrzymaniu mężczyzn – przekazała Edyta Adamus z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Na miejscu okazało się, że przedmioty faktycznie pochodziły z jednego z domów jednorodzinnych w okolicy, który niedawno ogołocono. W skierniewickiej prokuraturze mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone jest to, że zatrzymani usłyszą kolejne zarzuty.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek świadkiem kradzieży?