Włamanie do biura poselskiego Pawła Lisieckiego. Pijany Ukrainiec zaatakował drzwi metalowym prętem

i

Autor: POLICJA Włamanie do biura poselskiego Pawła Lisieckiego. Pijany Ukrainiec zaatakował drzwi metalowym prętem

UDERZAŁ METALOWYM PRĘTEM W DRZWI

Włamanie do biura poselskiego Pawła Lisieckiego. 39-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty

2022-10-11 14:57

W sobotę wieczorem (8 października) doszło do próby włamania do biura poselskiego Piotra Lisieckiego przy ul. Targowej 46 na Pradze-Północ. 39-latek, który wybił szybę w drzwiach wejściowych, był kompletnie pijany. Chwilę później mężczyzna został złapany, a w poniedziałek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. Teraz grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Warszawa, Praga-Północ. Próba włamania do biura poselskiego

Funkcjonariusze chwilę po godzinie 21 w sobotę (8 października) dostali zgłoszenie o próbie włamania do lokalu przy Targowej. Zareagowali natychmiastowo i kilka minut później pojawili się na miejscu. Zatrzymali tam mężczyznę, którego rysopis odpowiadał podanemu w korespondencji radiowej. – Mężczyzną tym okazał się 39-letni obywatel Ukrainy. Naoczny świadek potwierdził, że to 39-latek uderzał metalową rurą w oszklone drzwi wejściowe, wybijając je – przekazała w rozmowie z nami kom. Paulina Onyszko z praskiej policji.

Na szczęście włamywacz nie miał na tyle szczęścia, bo nie udało mu się wejść do środka, zdążył jedynie wybić szybę w drzwiach wejściowych do biura. Obok odnaleziono oparty o ścianę metalowy pręt.

O próbie włamania poinformowali policję moi sąsiedzi. Złapano go na gorącym uczynku. Mężczyzna wprost przyznał policjantowi, że próbował się włamać do środka. W biurze znajduje się sprzęt komputerowy i drukarki - to ma największą wartość, nie sądzę, że chodziło mu o kradzież dokumentów – powiedział w rozmowie z nami Paweł Lisiecki. – Dowiedziałem się, że mężczyzna stracił pracę i był nieco podłamany. Gdyby przyszedł do nas wcześniej i poprosił o pomoc spodziewam się, że moi pracownicy poszukaliby mu czegoś na miejscu. Szczególnie, że w Warszawie, nie oszukujmy się, praca jest. Podsumowując, głupio zrobił – dodał poseł Lisiecki.

Policjanci przewieźli 39-latka na komendę przy ulicy Jagiellońskiej. Tam też zbadali stan jego trzeźwości. Okazało się, że miał w wydychanym powietrzu ponad 1,3 promila alkoholu – dodaje policjantka.

39-latek został przesłuchany. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem

Obywatel Ukrainy w poniedziałek został doprowadzony na przesłuchanie do prokuratury. Postawiono mu zarzut zniszczenia mienia. – 39-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo może mu grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności – podsumowała kom. Onyszko.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany