Włamanie do biura posła Jarosława Krajewskiego. Nastolatkowie usłyszeli zarzuty

i

Autor: twitter(2)

Będzie kara

Włamanie do biura posła Jarosława Krajewskiego. Nastolatkowie usłyszeli zarzuty

2022-07-15 20:08

W czwartek, 14 lipca, stołeczni policjanci zatrzymali nastolatków, którzy włamali się do biura posła PiS Jarosława Krajewskiego w Ursusie. Włamywacze byli kompletnie pijani. 15 lipca nastolatkowie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Wszyscy zostali objęci dozorem policji. Grozi im do 10 lat więzienia.

Nastolatkowie usłyszeli zarzuty

Do zdarzenia doszło 14 lipca przy ul. Bohaterów Warszawy 9 w warszawskim Ursusie. Pierwsze informacje dotyczące tego zdarzenia przekazał poseł PiS Jarosław Krajewski. – Totalna opozycja, taka Platforma Obywatelska coraz częściej zamiast siły argumentów sięga po argument siły. Z takim skutkiem – ocenił wydarzenie z czwartkowej nocy poseł.

Skontaktowaliśmy się z radnym Urzędu Dzielnicy Ursus, Dariuszem Grylakiem. Poprosiliśmy radnego o krótki komentarz w sprawie ostatniego aktu wandalizmu.

Słowa Donalda Tuska trafiła na podatny grunt. Nawoływano do nienawiści i mamy tego przykład. Grupa młodych ludzi wyważyła szybę wejściową w drzwiach, weszli do biura poselskiego, ukradli z niego paczkę długopisów z logiem PiS oraz chorągiewki w takim samym logiem. Później na skwerku obok urządzili sobie ognisko. To nie akt wandalizmu, to wandalizm polityczny! – przekazał radny.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Gruzińscy bracia dłubali przy drzwiach. Włamanie udaremnił sąsiad

Dwóch złożyło wyjaśnienia, jeden odmówił składania wyjaśnień

W piątek 15 lipca po wytrzeźwieniu trzej nastolatkowie zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Podczas przesłuchania dwóch się przyznało, natomiast jeden częściowo przyznał się do popełnienia zarzucanego im czynu. W rozmowie z „Super Expressem” rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że „dwóch z nich złożyło wyjaśnienia, natomiast jeden odmówił składania wyjaśnień”.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji – dodała Skrzyniarz.

ZOBACZ TEŻ: Włamywali się do kiosków i uciekali z łupami. Wpadli na gorącym uczynku

Miało być włamanie "idealne". Nie zapomnieli nawet o maseczkach! Coś poszło nie tak
Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany