Warszawa: Zatrzymali go, gdy skakał przez płot. Miał sporo na sumieniu

2021-11-17 6:58
Włamał się i splądrował dom. 28-latek wpadł, gdy przeskakiwał przez płot
Autor: KRP IV - Bemowo, Wola Włamał się i splądrował dom. 28-latek wpadł, gdy przeskakiwał przez płot

Policjanci na gorącym uczynku złapali 28-latka podejrzanego o włamanie do domku jednorodzinnego i kradzież z niego rzeczy wartych około 100 tys. złotych. Mężczyzna wpadł w chwili, kiedy wraz z łupem przeskakiwał przez ogrodzenie. 28-latek próbował swoich sił w ucieczce przed wymiarem sprawiedliwości, jednak już po chwili był w rękach funkcjonariuszy. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Na początku listopada policjanci z Woli zostali zaalarmowani o tym, że prawdopodobnie ktoś włamał się do domku jednorodzinnego. Gdy dotarli na miejsce, zauważyli, jak jakiś mężczyzna w rękawiczkach na rękach, kominiarką na twarzy i kapturem na głowie przechodzi przez płot i ciągnie za sobą torbę sportową.

Na widok zbliżających się mundurowych 28-latek rzucił się do ucieczki w kierunku lasu. Policjanci pobiegli za nim i już po chwili złodziej był w ich rękach. - Nie stosował się do poleceń i był agresywny. Funkcjonariusze obezwładnili go i założyli mu kajdanki - przekazała kom. Marta Sulowska z wolskiej policji.

Na miejsce przyjechał drugi patrol. Funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego 28-latka do policyjnej celi i zabezpieczyli odzyskany łup, który znajdował się w torbie. - Były to pieniądze, biżuteria, perfumy oraz sprzęt elektroniczny o wartości około 100 tysięcy złotych. Okazało się, że mężczyzna wybił szybę w oknie balkonowym, dostał się do środka skąd zabrał łup - poinformowała kom. Sulowska.

Szybko okazało się, że młody mężczyzna miał już wcześniej utarczki z prawem. W przeszłości był zatrzymywany m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Przebywał także w zakładzie karnym, który opuścił w kwietniu po trzech latach odbywania kary.

- Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego i decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy - przekazała kom. Marta Sulowska.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Tak modernizują dworzec Warszawa Zachodnia. Potężna inwestycja
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE