ZŁÓŻ DEKLARACJĘ o gospodarowaniu odpadami PRZEZ INTERNET! ZOBACZ JAK to zrobić!

2020-04-02 18:38 DS
Segregacja śmieci
Autor: pixabay.com fot. manfredichter, CC0

Stołeczny ratusz informuje o zmianach w systemie opłat za gospodarowanie odpadami. Właściciele lub zarządcy nieruchomości mogą złożyć nową deklarację przez internet. Termin mija 10 kwietnia!

Nową deklarację złożyć muszą właściciele budynków jednorodzinnych. Mieszkańcy bloków (budynków wielolokalowych) nie składają deklaracji samodzielnie. W tym przypadku robi to spółdzielnia lub wspólnota mieszkaniowa. Urząd miasta zachęca, aby w czasie epidemii nie wychodzić z domu i złożyć wniosek online. Aby to zrobić mieszkańcy mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej strony.

PREZYDENT rozpoczyna DEZYNFEKCJĘ przestrzeni publicznej. GDZIE będzie BEZPIECZNIEJ?

Na stronie deklaracje2020.um.warszawa.pl/odpady-komunalne/ dostępny jest elektroniczny kreator deklaracji. Platforma ułatwia wypełnianie formularzy i bezpieczne przekazywanie danych przez platformę ePUAP, z użyciem podpisu elektronicznego.

Stan Borys uwięziony w Ameryce. Nagranie z Nowego Jorku. TYLKO U NAS

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak złożyć deklarację przez platformę ePUAP2?

 1. Prześlij wypełniony formularz deklaracji na Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Urzędu m.st. Warszawy, będąc zalogowanym na platformie ePUAP2.
 2. W temacie wpisz „Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami” oraz dodaj informację o rodzaju deklaracji: DM lub DJ, DZW, DN, DH, DL”.
 3. Deklarację wraz z ewentualnymi załącznikami podpisz przy użyciu profilu zaufanego lub podpisu kwalifikowanego.

Wskazówki założenia profilu zaufanego dostępne są na stronie www.gov.pl oraz w filmie. W przypadku braku podpisu elektronicznego, mieszkańcy po wypełnieniu danych mogą wydrukować deklarację, a następnie wysłać ją pocztą do właściwego Urzędu Dzielnicy.

Pani Dorota odbuduje swój dom! Udało się zebrać pieniądze! Dziękuję Wam z CAŁEGO SERCA!

Jak złożyć deklarację drogą pocztową?

 1. Wydrukuj deklarację – formularze dostępne są tutaj
 2. Wypełnij ją i podpisz
 3. Wyślij drogą pocztową do właściwego Urzędu Dzielnicy

Data nadania listu jest uznawana jako data złożenia deklaracji. Dokumenty podpisują upoważnione do tego osoby lub zarządcy, dysponujący odpowiednim pełnomocnictwem.

Podwarszawska gmina wspiera Szpital Bielański! Wieliszew przekazał maseczki, czepki, koce

Ważne informacje!

 • Deklarację składa się do Urzędu Dzielnicy właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby właściciela nieruchomości.
 • Termin złożenia deklaracji do 10 kwietnia jest wskazany w ustawie, która obowiązuje mieszkańców całego kraju.
 • Jeżeli dla danej nieruchomości deklaracja składana jest po raz pierwszy, to należy złożyć ją w terminie 14 dni od dnia zamieszkania pierwszego mieszkańca w danej nieruchomości lub powstania w niej odpadów komunalnych.
 • Brak złożenia deklaracji nie wyłącza obowiązku wniesienia opłaty za gospodarowanie odpadami.
 • Opłatę za kwiecień br., zgodną z nowo obowiązującymi stawkami, właściciele nieruchomości powinni wnieść do 28 kwietnia 2020 r. na dotychczasowy numer rachunku.

„Rozdajemy, nie sprzedajemy!” Mieszkanka Otwocka oddaje za darmo MASECZKI OCHRONNE