PREZYDENT rozpoczyna DEZYNFEKCJĘ przestrzeni publicznej. GDZIE będzie BEZPIECZNIEJ?

2020-04-02 17:52 DS
Warszawa w kwarantannie
Autor: Fotobloger Szary Burek Warszawa w kwarantannie

Stolica toczy walkę z koronawirusem! Aby zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców prezydent Rafał Trzaskowski zapowiedział dokładną, nocną dezynfekcję przestrzeni miejskiej. Do akcji ruszy 40 pracowników.

Do dezynfekcji będzie wykorzystywana woda ozonowana, która pomaga zwalczać wirusy i zarazki. Zabiegom poddane zostaną przestrzenie miejskie, z których najczęściej korzystają warszawiacy. - Dezynfekcja chodników, przystanków i okolic sklepów to skuteczna metoda walki z wirusem - mówi prezydent Trzaskowski. Prezydent podkreśla, że Warszawa przez cały czas dba o czystość. Zaplanowana akcja jest jednak dodatkową ochroną, tak ważną w czasach epidemii. - Oczywiście te przestrzenie były czyszczone do tej pory, ale chcemy żeby były jeszcze bardziej zabezpieczone. Woda ozonowana pozwala bardziej efektywnie zdezynfekować wszystkie te miejsca - dodaje.

Już ponad 200 osób w Warszawie zarażonych KORONAWIRUSEM: Cztery nie żyją!

Stołeczny ratusz konsultował użycie wody ozonowanej ze specjalistami z dziedziny wirusologii. Środek ten nie tylko zwalcza wirusy, ale przede wszystkim jest bezpieczny dla środowiska i ludzi. Jak przyznaje Karolina Gałecka, rzecznik stołecznego ratusza, lista miejsc, które zostaną poddane dezynfekcji jest bardzo długa. Znajdują się niej nie tylko ulice, chodniki i przystanki. Dokładnie odkażone zostaną również okolice warszawskich szpitali m.in Szpitala MSWiA oraz Punkty Obsługi Pasażerów ZTM.

„Rozdajemy, nie sprzedajemy!” Mieszkanka Otwocka oddaje za darmo MASECZKI OCHRONNE

Ozonowanie będzie odbywało się w godzinach nocnych. Pierwsze prace rozpoczną się w czwartek (2 kwietnia) o godzinie 22 i potrwają do 6 rano. Do akcji ruszy 40 pracowników.  - Ze środków rezerwy kryzysowej zakupiliśmy 48 zraszaczy ręcznych oraz środki ochrony osobistej. Pracownicy będą dezynfekowali przestrzeń przy użyciu zraszaczy plecakowych oraz mechanicznych np z samochodów - przyznała Karolina Gałecka.

PILNE! Szpital zakaźny się ZATKAŁ! NIE PRZYJMUJĄ pacjentów! [GALERIA]

Super Raport 2 IV (Kidawa-Błońska, Agnieszka Kąkolewska)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.