Znana sieć zamknęła swoje sklepy w Warszawie. Podała lakoniczny komunikat

i

Autor: Pixabay Znana sieć zamknęła swoje sklepy w Warszawie. Podała lakoniczny komunikat

Znana sieć zamknęła swoje sklepy w Warszawie. Podała lakoniczny komunikat

2022-04-27 18:31

Kto by pomyślał, że polskie sankcje na Rosje zadziałają tak szybko! Od środy, 27 kwietnia, zamknięte zostały wszystkie sklepy sieci GO Sport. Nie działa również serwis internetowy. - Spółka została objęta sankcjami gospodarczymi, które stawiają jej przyszłość pod znakiem zapytania. Firma nie jest rentowna - czytamy w komunikacie firmy na oficjalnej stronie internetowej.

We wtorek, 26 kwietnia, ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji poinformowało, że Polska nakłada na rosyjskich oligarchów i podmioty gospodarcze sankcje. Na pierwszej liście znalazło się w sumie 50 pozycji. Wśród podmiotów znalazła się popularna sieć sklepów sportowych GO Sport.

– Nałożenie sankcji na spółkę GO Sport Polska Sp. z o. o. przyczyni się do zmniejszenia przychodów wymienionej firmy, a tym samym pośrednio wpłynie na zmniejszenie przychodów budżetu Federacji Rosyjskiej, z którego finansowana jest agresja przeciwko Ukrainie – oceniono.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Cała Warszawa obszarem zagrożonym. Wojewoda wydał pilne rozporządzenie

Sklepy GO Sport zamknięte

Od środy zamknięte są wszystkie sklepy GO Sport w Polsce, nie działa również sklep internetowy. Spółka opublikowała komunikat. – Zgodnie z prawnymi restrykcjami, od dzisiaj do odwołania zostaje zawieszona działalność wszystkich 25 sklepów stacjonarnych oraz sklepu internetowego – czytamy na stronie go-sport.pl.

– Na razie możemy komunikować jedynie fakty dotyczące dalszego sposobu funkcjonowania GO Sport Polska na rynku. W kraju firma nie jest rentowna oraz nie przynosi korzyści finansowych obecnym właścicielom od samego momentu zakupu. Pensje, VAT i podatki są płacone w Polsce – poinformowano.

– Na bieżąco będziemy informować o kolejnych działaniach podjętych w celu zapewnienia ciągłości zatrudnienia oraz związanych ze zmianami w strukturach właścicielskich – dodaje zarząd.

Które sklepy przestały działać w Warszawie?

  • GO Sport Warszawa Ursynów, ul. Puławska 427
  • GO Sport Warszawa Janki, ul. Mszczonowska 3
  • GO Sport Warszawa Blue City, al. Jerozolimskie 179
  • GO Sport Warszawa Wola Park, ul. Górczewska 124
  • GO Sport Warszawa Galeria Wileńska, ul. Targowa 72
  • GO Sport Warszawa Galeria Młociny, Zgrupowania AK "Kampinos" 15
  • GO Sport Warszawa Promenada, ul. Ostrobramska 75B
Wojna na Ukrainie wymusza innowacje
Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE