Znany warszawski aktywista skazany. Jan Śpiewak usłyszał wyrok ograniczenia wolności

i

Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express Znany warszawski aktywista skazany. Jan Śpiewak usłyszał wyrok ograniczenia wolności

Jan Śpiewak znów został skazany. "Nigdy nie dostałem równie surowego wyroku"

2022-03-16 21:06

Jan Śpiewak (35 l.) przegrał w sądzie z radnym PiS Dariuszem Mateckim. Sąd orzekł, że nazwanie polityka „brunatnym pomocnikiem Jakiego” znieważyło go. Wymiar sprawiedliwości wyznaczył mu za to kare 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci dozoru kuratora oraz prac społecznych. Działacz nie daje za wygraną i zapowiada apelację. - Nigdy nie dostałem równie surowego wyroku. Będziemy apelować – napisał w mediach społecznościowych.

Sąd I instancji skazał Śpiewaka na karę ograniczenia wolności. Dariusz Matecki poczuł się obrażony, gdy aktywista nazwał go „brunatnym” oraz napisał, że „ma złamany kręgosłup moralny”. To wystarczyło, żeby wytoczyć mu proces. - Sąd I instancji skazał mnie w procesie karnym na 6 miesięcy ograniczenia wolności w postaci dozoru kuratora i prac społecznych za nazwanie Dariusza Mateckiego radnego PiS – poinformował na swoim profilu na Facebooku warszawski działacz.

Jan Śpiewak zapowiada apelację, ale jest też gotowy do odbycia kary. - Mam nadzieje, że mój kurator znajdzie mi cenna prace społeczna, którą będę mógł wykonywać z korzyścią dla ogółu – przekonuje. Jego wpis postanowił w kąśliwy sposób skomentować Dariusz Matecki. - Wielkie zdziwienie, że zostałeś skazany za publiczne wyzywanie od nazistów. Miłego dnia. Mam nadzieję, że prace społeczne będą na rzecz uchodźców z Ukrainy – napisał w komentarzu radny PiS. Śpiewak odgryzł się nazywając swojego adwersarza "naczelnym hejterem III RP".

Sedno Sprawy, Jan Śpiewak

Batalie sądowe Jana Śpiewaka

Aktywista Jan Śpiewak jest znany z licznych procesów sądowych, które wytaczają mu politycy i biznesmeni. W 2021 roku został ułaskawiony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Sonda
Czy sądy w Polsce wydają sprawiedliwe wyroki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE