SPRAWDZAJĄ WSZYSTKO

Znowu to zrobili! Kontrole zakończyły się mandatami i wnioskami do sądu. Zatrzymali jedną osobę

2023-03-25 9:23

Stołeczni policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i urzędnikami przeprowadzili, kolejne już, kontrole przewozu osób. Odbywają się cyklicznie i są odpowiedzią na pojawiające się w kraju sygnały dotyczące gwałtów i innych przestępstw na tle seksualnym. Kontrole zakończyły się mandatami, jedna osoba została zatrzymana.

Warszawa. Kontrole przewozów osób. Jedna osoba zatrzymana

Komenda Stołeczna Policji poinformowała w sobotę, 25 marca, w mediach społecznościowych o kolejnych kontrolach przewozu osób, które prowadzone były w nocy z piątku na sobotę w kilku punktach w stolicy.

W działaniach obok policjantów i ekspertów z laboratorium kryminalistycznego uczestniczyli funkcjonariusze Straży Granicznej i stołeczni urzędnicy.

Łącznie przeprowadzono 49 szczegółowych kontroli osób i pojazdów. Jedną osobę zatrzymano za posługiwanie się fałszywymi dokumentami. Odholowano dwa pojazdy. Nałożono mandaty kredytowane i gotówkowe. Skierowane zostaną również wnioski do sądu – czytamy w mediach społecznościowych.

Jak poinformowano, kontrole prowadzone były przez kilka godzin w różnych punktach Warszawy. Najwięcej działań przeprowadzono przy klubach nocnych.

Kontrole przewozu osób odbywają się cyklicznie i są odpowiedzią na pojawiające się w całym kraju sygnały dotyczące gwałtów i innych przestępstw na tle seksualnym w przewozach na aplikacje.

Sonda
Czy Twoim zdaniem praca taksówkarza jest niebezpieczna?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany