Kudłate Taxi. Jedyna taka taksówka w Warszawie

i

Autor: SEBASTIAN WIELECHOWSKI/SUPER EXPRESS Kudłate Taxi. Jedyna taka taksówka w Warszawie

Kudłate Taxi. Jedyna taka taksówka w Warszawie

2021-11-29 19:10

Czegoś takiego w stolicy jeszcze nie było. Od kwietnia ulicami Warszawy jeździ Kudłate Taxi, czyli pierwsza niepowtarzalna taksówka dla zwierząt. Z tygodnia na tydzień przybywa chętnych, by skorzystać z usługi, którą oferuje pan Hubert. Gdy "ludzka" taksówka nie zgadza się na przewóz pupila, na ratunek przyjedzie Kudłate Taxi.

Kudłate Taxi to nowość na warszawskich ulicach, o której jeszcze nie wszyscy mieli okazję usłyszeć. Wyjątkowa taksówka nie odmawia przejazdu ze zwierzakiem. Wręcz przeciwnie - powstała właśnie po to, by przewozić czworonogi. Za tą niepowtarzalną inicjatywą stoi pan Hubert Koleścik (38 l.), który jest również wolontariuszem w fundacji Animal Rescue Poland. Zauważył on, że w Warszawie przewiezienie psa taksówką stanowi palący problem.

Co prawda niektórzy przewoźnicy zgadzają się zabrać pupila, ale zwykle wtedy, gdy jest on niewielkim pieskiem czy kotem przewożonym w transporterze. Właściciele większych czworonogów mają niemały problem ze znalezieniem taksówkarza, który zgodzi się na kurs z psem wielkości owczarka niemieckiego czy boksera. - Pomyślałem: fajny pomysł, gdy jest taka luka na rynku- wyjaśnił pan Hubert.

I tak od końca kwietnia ulicami Warszawy pomyka Kudłate Taxi czynne całą dobę. - Samochód jest przystosowany do transportu zwierząt. Z kolei ja jestem wykwalifikowanym konwojentem. Przeszedłem wszystkie szkolenia, mam też certyfikat. Mogę więc przewozić każdego zwierzaka - tłumaczy pan Hubert. Pies może jechać zarówno sam, odpowiednio zabezpieczony w aucie, jak również ze swoim właścicielem, przypięty specjalnymi pasami.

Na brak chętnych pan Hubert nie może narzekać. - Coraz więcej osób prosi mnie o pomoc - stwierdził. Już teraz klienci kierują pytania o działalność Kudłatego Taxi w święta Bożego Narodzenia czy nawet w wakacje!

Jak udało nam się ustalić, z usług wyjątkowej taksówki najczęściej korzystają osoby starsze, które albo nie mają swojego auta, albo już nim nie jeżdżą. Wśród klientów Kudłatego Taxi dla zwierząt są również osoby posiadające dobrej jakości samochody z dobrze wykonaną tapicerką, które po prostu boją się, że pies zniszczy ją swoimi pazurami.

Warto podkreślić, że przejazd Kudłatym Taxi jest tańszy niż zwykłą taksówką. Płaci się 2 zł za każdy kilometr plus 20 zł za czyszczenie samochodu. - Kładę ogromny nacisk na to, żeby samochód po każdym transporcie był ozonowany, jak również żeby były użyte specjalne środki, by zabić wszystkiego rodzaju bakterie i wirusy. Nie chcę dopuścić, by któryś z moich pasażerów zaraził się jakimiś bakteriami, które przenoszą zwierzęta - tłumaczy Hubert Koleścik.

Są różne powody i sytuacje, żeby szukać transportu dla psa, jednak najczęściej pan Hubert wozi swoich klientów do lecznic weterynaryjnych. W wakacje popularne są też kursy do hoteli dla zwierząt. Od kwietnia transport zwierząt w Warszawie nie jest już problemem. Wystarczy wykręcić numer Kudłatego Taxi (516 846 671).

Sonda
Czy Kudłate Taxi to fajny pomysł?
Pierwsza taksówka dla zwierząt w Warszawie