Samolot Okęcie

i

Autor: pl.wikipedia.org Samolot Okęcie

Zobacz dokąd polecisz z Warszawy. Nowy rozkład lotów na lotnisku Chopina!

2020-10-24 17:59

Z obowiązującego od weekendu zimowego rozkładu lotów wynika, że z warszawskiego Lotniska Chopina będzie można polecieć m.in. do Ostrawy z PLL LOT, Dubaju z linią Emirates, czy Stambułu z Turkish Airlines- poinformowało lotnisko. Port podkreśla, że z powodu pandemii, sezon ten jest inny niż poprzednie.

Lotnisko Chopina przypomina, że zmiana czasu z soboty na niedzielę, z letniego na zimowy, wiąże się z początkiem nowego sezonu i zmianą dotychczasowego rozkładu połączeń.

W nowym sezonie zimowym – który będzie zgoła odmienny od tych, do których zdołaliśmy się przyzwyczaić – osoby poszukujące egzotyki, z Lotniska Chopina wciąż będą mogły wybrać ciekawie dalekodystansowe połączenia regularne spośród stopniowo powiększającej się siatki połączeń - poinformowało Lotnisko Chopina.

Warszawa: Zaczyna się remont niesamowitego budynku na Pradze!

Jak przekazał port, z Warszawy linią Emirates będzie się można wybrać się do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, a z Turkish Airlines do Stambułu. Pod koniec roku na Lotnisko Chopina ma powrócić linia Qatar, którą będzie można wybrać się bezpośrednio do Dauhy – stolicy i zarazem największego miasta Kataru. Z kolei Polskie Linie Lotnicze LOT mają w planach wznowienie połączenia do Sri Lanki.

Jedyną europejską nowością w sezonie zimowym będzie połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT do Ostrawy – trzeciego największego miasta w Czechach - czytamy.

Szpital na Stadionie Narodowym NIE POWSTANIE na czas? Zarządzono kwarantannę

Jak wskazało lotnisko, sezon zimowy to także nowe kierunki czarterowe. W tym roku z warszawskiego portu będzie można polecieć do: Egiptu (Marsa Alam, Hurghada, Sharm-el-Sheikh), na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Fuerteventura, Teneryfa), Maderę, do Tunezji (Djerba), na Zanzibar i do Turcji (Antalya, Bodrum).

Lotnisko nie wyklucza, że mogą się też odbyć loty do Kenii, Omanu oraz na Kubę, Wyspy Zielonego Przylądka i Dominikanę. - W tym miejscu jednak musimy zaznaczyć, że są to plany biur podróży, a ich realizacja jest zależna od sytuacji epidemicznej i ustanowionych przepisów Polski i danego kraju, jak również nałożonych restrykcji i obostrzeń - zastrzega port.

Pogoda w Polsce: Z ciemnych chmur może trochę popadać [INFOGRAFIKA]

Super Raport 23.10 (szef KPRM - Michał Dworczyk, dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW, Sławomir Broniarz - prezes ZNP oraz dr Maciej Jędrzejko)