Zobacz najdroższy naszyjnik w Polsce. Będzie umieszczony w pilnie strzeżonej gablocie

2021-10-20 18:30
Tak wygląda najdroższy naszyjnik w Polsce!
Autor: materiały prasowe

Najdroższa biżuteria w Polsce, której wartość szacowana jest na 20-25 mln zł, będzie dostępna tylko przez kilka dni - od 22 do 26 października 2021 - na ekspozycji w DESA Unicum. Naszyjnik „Julia” zaprojektowany przez słynnego projektanta Marca Newsona dla legendarnej francuskiej marki Boucheron przeszedł do historii sztuki jubilerskiej. „Julię”, pokazywaną m.in. na pokazie haute couture Karla Lagerferda w Paryżu będzie można podziwiać w specjalnej, strzeżonej gablocie w Desa Unicum w Warszawie. Unikat wykonany z ponad 2 tysięcy szafirów i diamentów, jest najdroższą biżuterią, jaką do tej pory wystawiono na sprzedaż w Polsce.

W domu aukcyjnym DESA Unicum przy ul. Pięknej 1A, przez dosłownie kilka dni będzie można obejrzeć najdroższą biżuterię w Polsce. Naszyjnik "Julia" został zaprojektowany przez słynnego projektanta Marca Newsona dla legendarnej francuskiej marki Boucheron. Dzieło wykonane z białego złota, osadzone 423 diamentami oraz 1739 szafirami umieszczone będzie w specjalnej strzeżonej gablocie.

Naszyjnik przez ostatnie lata znajdował się w kolekcji prywatnej. Przedstawiciele liczącej sobie ponad 160 lat marki Boucheron przyznają, że to jeden z najdroższych naszyjników, jaki stworzyli w swojej historii. Jego cena może przekroczyć rekordowy poziom 20 mln zł.

Sprzedaż "Julii" odbędzie się w ramach prywatnego przetargu. Transakcja objęta jest tajemnicą. Oferty przyjmowane będą w dniach 19 października – 5 listopada. Naszyjnik można obejrzeć od 22 do 26 października. Wstęp do domu aukcyjnego jest bezpłatny.

Tak wygląda najdroższy naszyjnik w Polsce!
Autor: materiały prasowe
Plejada gwiazd na premierze „Furiozy”. Wieniawa w swetrze na czerwonym dywanie, Damięcki chwyta za pośladki partnerkę.
Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek w Muzeum Narodowym w Warszawie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE