Żołnierz POSTRZELIŁ żołnierza. Podejrzany usłyszał zarzuty

2020-01-24 12:02
Wojsko
Autor: materiały prasowe Wojsko

Do tragedii doszło w środę w legionowskim Centrum Szkolenia Policji. Podejrzany nie przyznaje się do winy. Sprawą zajmą się prokuratorzy wojskowi.

W środę w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie rozegrały się dramatyczne sceny. Podczas szkolenia z zakresu strzelectwa żołnierz postrzelił swojego kolegę. Jak informował wówczas płk. Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, zdarzenie miało miejsce ok. południa. Postrzelony w brzuch żołnierz został przewieziony do szpitala. Jak się okazuje, jego stan jest ciężki. 

Akcja pirotechników w stołecznym tramwaju.

Sprawa została przekazana do Działu Wojskowego Prokuratury Rejonowej Warszawa Ursynów. Według śledczych, podejrzany nie przyznaje się do winy. Na razie nie trafił do aresztu. Jeśli jednak okaże się, że jest sprawcą ciężkiego uszczerbku na zdrowiu postrzelonego żołnierza, może trafić do więzienia nawet na trzy lata.

UWAGA! W Warszawie obowiązuje alert!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE