ZTM sprzedaje stare i szwankujące biletomaty. Kto zdecyduje się na zakup urządzeń za ponad 700 tys. złotych?

i

Autor: Andrzej Lange / Super Express ZTM sprzedaje stare i szwankujące biletomaty. Kto zdecyduje się na zakup urządzeń za ponad 700 tys. złotych?

DLACZEGO?

ZTM sprzedaje stare i szwankujące biletomaty. Kto zdecyduje się na zakup urządzeń za 720 tys. złotych?

2023-01-04 14:33

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił przetarg na sprzedaż 36 biletomatów, które były zamontowane na stacjach na centralnym odcinku metra. Urządzenia są zbędne, dość zawodne, stare, jednak nadające się do dalszego użytku. Cena wywoławcza? 720 tysięcy złotych!

Warszawa. ZTM sprzedaje 36 biletomatów. Kto zdecyduje się na zakup urządzeń za ponad 700 tys. złotych?

Przetarg, który ogłosił Zarząd Transportu Miejskiego, odbędzie się 18 stycznia o godzinie 11. Spółka chce sprzedać 36 biletomatów wraz z zapasowymi kasetami na bilon i banknoty. Jak zaznaczyła, urządzenia są używane, zbędne dla jednostki, jednak nadając się do dalszego użytku.

Urządzenia były zamontowane na stacjach centralnego odcinka metra w ramach kontraktu. W momencie, kiedy skończył się czas gwarancji, ich serwisowanie i obsługa przeszła na nas. Okazało się, że sam serwis jest dość uciążliwy i kosztowny. Zdecydowaliśmy się na ich sprzedaż – przekazał w rozmowie z „Super Expressem” Tomasz Kunert, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego.

Co zrobi z nimi konkretny nabywca, to już jest jego sprawa. Sprzedajemy urządzenia wyeksploatowane technicznie. W ich miejscu operatorzy, którzy sprzedają bilety, ustawią standardowe biletomaty, te współczesne – dodaje rzecznik.

Sonda
Gdzie kupujesz bilety komunikacji miejskiej?
Ścieżki rowerowe, nowe chodniki. Tak zmienia się centrum Warszawy