Zuzia i Kinga powiesiły się na wierzbie. Dziewczynki umarły z miłości?

2021-09-07 13:50
Tragedia w Dobczynie. Dwie nastolatki wisiały na jednej gałęzi
Autor: MAREK KUDELSKI Tragedia w Dobczynie. Dwie nastolatki wisiały na jednej gałęzi

Właśnie mija tydzień od momentu, w którym wyprowadzający psa mężczyzna zobaczył ciała wiszących na wierzbie 13-letnich dziewczynek. To szokujące wydarzenie wstrząsnęło całą Polską. Mimo to, wciąż znane są jedynie szczątkowe fakty dotyczące tej tragedii. Po wykonanej w minionym tygodniu sekcji zwłok dowiedzieliśmy się, że przy ich śmierci nie brały udziału osoby trzecie. Wnikliwa analiza kont w mediach społecznościowych Kingi i Zuzi rzuciły nowy cień na sprawę ich śmierci. To, co można było na nich znaleźć, mrozi krew w żyłach.

Jak poinformowała "Gazeta Wyborcza", na 13-latki mocny wpływ mogła mieć kultura mangi oraz japońskiego komiksu. - Kinga oznacza nie tylko oficjalne konto Zuzy, ale też drugi profil, którego nazwa zaczyna się na N. Słowo brzmi jak japońskie, ale słownik go nie zna. Miłośnicy mangi i anime często często mają drugie konta tylko dla tej społeczności. I to właśnie N. oznacza Kinga jako osobę z którą jest w związku - zauważa Jakub Chełmski, dziennikarz. To nie koniec. Istnieje duża szansa, że profil N. należał właśnie do Zuzy, Kinga aktywnie komentowała jej wpisy i posty. Na profilu N. bardzo często pojawiał się wizerunek rysunkowego bohatera Osamu Dazai. Miał on bandaże na nadgarstkach, a znający fabułę twierdzą, że pod nimi były liczne cięte rany. Jak się okazuje, główną osią fabularną były próby samobójcze głównego bohatera – Osamu Dazai. Na podstawie tej postaci powstał serial anime oraz film pełnometrażowy. Dziennikarz "Gazety Wyborczej" zestawia zamiłowanie do tego typu treści z popełnionym przez dziewczynki samobójstwem rzucając zupełnie nowe światło na całe zdarzenie.

PRZECZYTAJ: Kinga i Zuzia powiesiły się z miłości? Internauci nie mają litości. Porażające komentarze

Zobacz koniecznie: Zuzia z koleżanką powiesiły się na wierzbie. Jakie tajemnice śmierci dziewczynek zdradziła sekcja?

Przypomnijmy:

Ciała nastolatek zostały znalezione nieopodal domu jednej z nich - Zuzi. Wisiały na jednej gałęzi rosnącej nieopodal wierzby. Według relacji mężczyzny, który podczas spaceru z psem znalazł dziewczynki, wyglądały one bardzo dziwnie, niemalże jak manekiny. Obydwie ubrane były bardzo elegancko, na czarno, a ich twarze zdobił mocny makijaż. Tym, co przykuło uwagę świadka były duże donice leżące pod drzewem. Mężczyzna twierdzi, że to właśnie na nich stanęły dziewczynki, nim zasnęły na zawsze. Z tymi samymi donicami były widziane bowiem około godz. 18, kiedy szły z dworca w Dobczynie. Ich wizerunek zarejestrowały wówczas kamery monitoringu.

Sprawdź: Zuzia niosła donicę na swoją śmierć. Kamery wszystko nagrały! Kulisy tragicznej śmierci 13-latek w Dobczynie

Sprawą śmierci dwóch nastolatek zajęła się Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga. Są już znane wstępne wyniki sekcji zwłok 13-latek. Jak przekazała prokurator Katarzyna Skrzeczkowska, nie wykazano udziału osób trzecich.

Tragedia w Dobczynie. Dwie nastolatki wisiały na jednej gałęzi
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?

Gdzie szukać pomocy?

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE