Związali i pobili sąsiada. 42-letni oprawca wpadł, bo nie miał maseczki

2022-01-24 18:33
 Związali i pobili sąsiada. 42-letni oprawca wpadł, bo nie miał maseczki
Autor: Shutterstock, pragapd.policja.waw.pl

Policjanci z Pragi Południe wpadli na trop 42-latka, który wraz ze swoimi kolegami związał i pobił swojego sąsiada! Do sytuacji doszło wiosną 2021 roku na Saskiej Kępie. Mężczyźni wynajmowali mieszkania w tej samej klatce schodowej. W wyniku kłótni grupa sąsiadów pozbawiła go wolności i zaczęła bić po całym ciele. Policjanci zatrzymali już trzy osoby związane ze sprawą. Czwarta pozostaje na razie nieuchwytna.

Sytuacja miała miejsce wiosną 2021 roku. Mieszkania w budynku przy ul. Saskiej wynajmowały dwie grupy imigrantów ze wschodu: Białorusini i Ukraińcy. Sąsiedzi znali się, pokrzywdzony prawdopodobnie odwiedzał swoich przyszłych oprawców w ich mieszkaniu, pili razem alkohol.

W pewnym momencie doszło między nimi do fatalnego w skutkach nieporozumienia. - W wyniku kłótni czterej mężczyźni obezwładnili poszkodowanego, skrępowali mu ręce i nogi i pobili. Po odzyskaniu wolności poszkodowany powiadomił o zajściu policję – poinformowała nadkom. Joanna Węgrzyniak z praskiej policji.

Krótko po zajściu policjanci zatrzymali dwóch oprawców. Trzeci wpadł bo... nie założył maseczki! - Dzielnicowi z Pruszkowa podjęli interwencję w sklepie wobec mężczyzny, który nie stosował się do obowiązku zasłaniania ust i nosa i nie posiadał maseczki. Podczas sprawdzania jego danych w systemie okazało się, że jest poszukiwany operacyjnie przez południowopraskich kryminalnych. Trafił do komendy przy ulicy Grenadierów – przekazała nadkom Węgrzyniak.

Agresywny kierowca w Starachowicach

Związali i pobili sąsiada. 42-latek wpadł, bo nie miał maseczki

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut pozbawienia wolności i spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Są zadecydował o umieszczeniu go na trzy miesiące w areszcie.

Sonda
Czy kary za przemoc powinny być bardziej surowe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE