Pewne zwycięstwo Legii!

Autor: materiały prasowe Pewne zwycięstwo Legii!

Zwycięstwo w dobrym stylu. Koszykarze Legii pokonali HydroTruck Radom

2019-03-25 10:38

Legia Warszawa pewnie pokonała HydroTruck Radom 94:72 w sobotnim spotkaniu 24. kolejki Energa Basket Ligi.

Dzięki trafieniom Jakuba Karolaka na początku spotkania Legia zdobywała niskie prowadzenie. Zespół z Radomia ciągle był jednak bardzo blisko,
a trafienia Carla Lindboma i Dudy Sanadze całkowicie zmieniały sytuację. Ostatecznie jednak po rzucie Filipa Matczaka to gospodarze po 10 minutach byli lepsi - 23:21.

W drugiej kwarcie ekipa trenera Tane Spaseva uciekła na sześć punktów, ale m.in. dzięki Adrianowi Boguckiemu HydroTruck odrabiał straty i zdobywał nawet minimalną przewagę. Ekipa z Warszawy później mogła jednak liczyć na Omara Prewitta oraz Sebastiana Kowalczyka. Po pierwszej połowie było 43:36.

W trzeciej kwarcie gospodarze budowali przewagę - kolejne trafienia Keanu Pindera i Filipa Matczaka powiększały ją nawet do 12 punktów. Pojedyncze akcje Obiego Trottera oraz Dudy Sanadze nie wystarczały, aby nawiązywać wyrównaną rywalizację. Po 30 minutach było 72:59.

Czwartą kwartę gospodarze rozpoczęli od serii 9:2 i już całkowicie kontrolowali sytuację na parkiecie. Ekipa trenera Roberta Witki nie zanotowała już żadnego ofensywnego zrywu. Na boisku pojawił się też debiutujący w tym sezonie Jorge Bilbao, a Legia zwyciężyła ostatecznie aż 94:72.

- Trener przed meczem zaznaczał, żebyśmy wyszli agresywnie w obronie, co skutkowało tym, że mieliśmy kilka przechwytów w obronie, a w konsekwencji łatwych punktów. To nas niosło, dodało energii i lepiej się nam grało w ataku, a w konsekwencji wygraliśmy różnicą ponad 20 punktów” – mówił po meczu Mariusz Konopatzki, koszykarz warszawskiej Legii.

Kolejny mecz stołecznej drużyny już 30 marca o godzinie 19:00. Podopieczni trenera Tane Spaseva podejmą wówczas zespół AZS Koszalin.

Legia Warszawa - HydroTruck Radom  94:72 (23:21, 20:15, 29:23, 22:13)

Legia: J. Karolak 17, O. Prewitt 15, K. Pinder 15, F. Matczak 14, M. Kołodziej 13, S. Kowalczyk 10, R. Patiejew 6, P. Nowerski 2, M. Konopatzki 2, A. Linowski 0, J. Bilbao 0.
Trener: Tane Spasev

HydroTruck: O. Trotter 21, D. Sanadze 18, C. Lindbom 11, A. Bogucki 8, A. Mielczarek 5, J. Williams 4, M. Piechowicz 3, W. Wątroba 2, C. Neal 0, D. Wall -, K. Tyszka -.
Trener: Robert Witka