Zwyrodnialec rozjechał psa na oczach właściciela. Wyniki sekcji zwłok zwierzęcia. Oskarżony usłyszał zarzuty

i

Autor: UNSPLASH Zwyrodnialec rozjechał psa na oczach właściciela. Wyniki sekcji zwłok zwierzęcia. Oskarżony usłyszał zarzuty

KOSZMAR NA URSYNOWIE

Zwyrodnialec rozjechał psa na oczach właściciela. Wyniki sekcji zwłok zwierzęcia. Oskarżony usłyszał zarzuty

2023-01-20 11:50

Szok! Sadysta rozjechał psa na oczach właściciela i uciekł! Dramatyczne zdarzenia miały miejsce 19 sierpnia 2022 roku na warszawskim Ursynowie. Mężczyzna wyszedł na spacer ze swoim ukochanym czworonożnym przyjacielem. Spuścił go ze smyczy, by pobiegał. Wtedy doszło do tragedii. Pędzący peugeotem 62-letni Sławomir O. z premedytacją wjechał w zwierzaka na oczach przerażonych świadków.

Warszawa, Ursynów. Z premedytacją rozjechał psa

Wszystko rozegrało się w piątkowe popołudnie, 19 sierpnia 2022 roku. – Do zdarzenia doszło około godziny 16 na ul. Zięby 41. Z relacji pokrzywdzonego oraz trzech naocznych świadków wynika, że kierujący peugeotem umyślnie rozjechał psa – powiedział „Super Expressowi” Robert Koniuszy z mokotowskiej policji. Co dokładnie się stało?

Ustalenia są przerażające. Właściciel wyszedł ze swoim czworonogim przyjacielem na spacer. Jego pies był kochanym i spokojnym zwierzakiem. Chętnie bawił się z innymi psami, które spotykał po drodze. Tak też było feralnego dnia. Właściciel zaprowadził 7-letniego spaniela tam, gdzie psy mogą biegać luzem. Na terenie zielonym w pobliżu polnej drogi pod opieką swoich właścicieli bawiły się też inne psy. Spacerowicze nagle zobaczyli pędzące w tumanach kurzu auto.

Ludzie zaczęli machać rękami i wołać swoje psy. Chcieli zatrzymać pędzącego 62-latka. Świadek zdarzenia zeznał, że oskarżony przejechał jego psa celowo. Oskarżony Sławomir O. zatrzymał pojazd, wyszedł z niego, po chwili wszedł ponownie do auta i uciekł z miejsca zdarzenia.

Wyniki sekcji zwłok zwierzęcia. Sławomir O. usłyszał zarzuty

Pies w trybie natychmiastowym został przewieziony do pogotowia weterynaryjnego, jednak pomimo reanimacji i heroicznej walki lekarzy, jego życia nie udało się uratować.

Wyniki sekcji zwłok mrożą krew w żyłach. Przyczyną śmierci zwierzęcia był masywny krwotok, który objął wiele narządów wewnętrznych zwierzęcia. Obrażenia powstały wskutek silnego uderzenia przez samochód.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Ursynów w Warszawie skierowała do sądu w dniu 5 stycznia 2023 r. akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi O., któremu zarzuca się to, że w dniu 19 sierpnia 2022 r. w Warszawie przy ul. Zięby kierując samochodem marki Peugeot 508 dokonał umyślnego potrącenia psa rasy cocker spaniel angielski, w wyniku czego nastąpiła śmierć zwierzęcia – przekazała nam prok. Aleksandra Skrzyniarz, Rzeczniczka Prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Sławomirowi O. grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki