24 lutego odbędzie się koncert TVP Podaj rękę Ukrainie. Kto wystąpi? Jak pomóc potrzebującym?

i

Autor: AKPA/Niemiec, Baranowski Michał, Piętka Mieszko 24 lutego odbędzie się koncert TVP "Podaj rękę Ukrainie". Kto wystąpi? Jak pomóc potrzebującym?

Wielkie wydarzenie

Koncert TVP "Podaj rękę Ukrainie". Kto wystąpi? Jak pomóc potrzebującym?

2023-02-24 17:40

W piątek, 24 lutego, odbędzie się koncert "Podaj rękę Ukrainie", który będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej. Na scenie zagoszczą największe gwiazdy polskiej i ukraińskiej piosenki, a także goście specjalni. Wydarzenie poprowadzą Tomasz Kammel i Marta Kielczyk. Kto wystąpi na koncercie "Podaj rękę Ukrainie" i w jaki sposób widzowie będą mogli pomóc potrzebującym?

24 lutego 2023 roku, w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, odbędzie się zorganizowany przez Telewizję Polską koncert "Podaj rękę Ukrainie". W wielkim wydarzeniu uczestniczyć będą największe gwiazdy polskiej oraz ukraińskiej estrady. Artyści okażą solidarność obywatelom Ukrainy i wesprą ich piosenką. Na koncercie pojawią się także goście specjalni. 

Gdzie oglądać koncert "Podaj rękę Ukrainie"? 

Emisja wydarzenia rozpocznie się w piątek, 24 lutego, o godzinie 20:30, na antenie TVP1 i TVP Polonia. Powtórna transmisja odbędzie się w sobotę, 25 lutego, o godz. 14:05 w TVP Polonia. 

Koncert TVP "Podaj rękę Ukrainie": kto wystąpi?

W koncercie wezmą udział największe gwiazdy polskiej i ukraińskiej sceny muzycznej. Widowisko otworzy Maryla Rodowicz z zespołem Taraka i Zespołem Pieśni i Tańca Mazowsze. Ponadto na wydarzeniu pojawią się m.in. zwycięzcy Eurowizji 2022, zespół Kalush Orchestra, a także Viki Gabor, Marina Łuczenko-Szczęsna, Piotr Cugowski, Kasia Moś, Marcin Sojka, Zazula, Mateusz Ziółko. 

Wydarzenie zorganizowane w rocznicę agresji Rosji na Ukrainę poprowadzą Tomasz Kammel oraz Marta Kielczyk, a gośćmi honorowymi na koncercie "Podaj rękę Ukrainie" będą wicemarszałek Sejmu Małgorzata Maria Gosiewska oraz ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz. 

Co więcej, podczas koncertu widzowie będą mogli obejrzeć ekskluzywne materiały z Ukrainy, w tym występy ukraińskich artystów zarejestrowane w miastach zrujnowanych przez rosyjską agresję. 

Koncert "Podaj rękę Ukrainie": i Ty możesz pomóc

Podczas koncertu "Podaj rękę Ukrainie" widzowie będą mogli zobaczyć przemówienie Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy, skierowane do Polaków - czytamy na łamach portalu polonia.tvp.pl.

Co więcej, możliwe będzie czynne włączenie się do pomocy Ukrainie. Jak informuje portal, w czasie wydarzenia widzowie będą mogli wesprzeć SMS-ową zbiórkę dla Caritas Polska na rzecz potrzebujących rodzin z Ukrainy.

Sonda
Czy zaangażowałeś się w jakiś sposób w pomoc dla Ukrainy?
ŁZY wzruszenia! Gwiazdy w Skolimowie oglądają siebie na ekranie
Nasi Partnerzy polecają