Małżeństwo trwało trzy lata

85-letni Łapicki wziął ślub z 25-latką i wywołał skandal. Przed śmiercią ją zaskoczył

2022-12-15 12:24

Andrzej Łapicki (†88 l.) w wieku 85 lat wziął ślub z 25-letnią Kamilą Mścichowską i wywołał skandal, o którym rozpisywały się media w całej Polsce. Ogromna różnica wieku budziła kontrowersje i dyskusje w sieci, a po śmierci wybitnego aktora wyszło na jaw, że prawdopodobnie zaskoczył młodą ukochaną. Ten związek jest przez wiele osób do dziś wspominany.

Andrzej Łapicki i Kamila Mścichowska to para, o której do dziś zdarza się ludziom plotkować. On miał 85 lat, ona 25 lat, kiedy się pobrali. Różnica wieku: 60 lat! Poznali się przy okazji współpracy dla czasopisma "Teatr" - nic zresztą dziwnego, bo on był wybitnym aktorem, a ona teatrolożką. Połączyła ich wspólna pasja do kultury i sztuki. Gdy okazało się, że ich relacja wykracza poza sferę zawodową i wchodzi na sferę prywatną, sprawą zainteresowali się dziennikarze. Łapicki i Mścichowska chętnie zresztą występowali na łamach kolorowej prasy, udzielając wspólnych wywiadów i opowiadając o swojej płomiennej miłości.

"On po prostu odrzucał starość. Dla niego to było upokorzenie, na które się nie godził. Jak to kiedyś napisał Czesław Miłosz: Przemijanie - jestem przeciw (...) Ożenił się z młodą dziewczyną, która - co normalne - miała swoje zawodowe ambicje, a to się ojcu za szczególnie nie podobało. Jak napisałam we wstępie do 'Dzienników' ojca, które niedawno się ukazały, jego nieuchronne rozczarowanie tym małżeństwem wynikało z tego, że dziś nie ma już kobiet skrojonych na XIX-wieczną modłę. Ale jeśli jeszcze przez jakiś czas był szczęśliwy, to dlaczego miałabym to oceniać?", komentowała Zuzanna Łapicka, córka aktora, w rozmowie z „Wysokimi Obcasami Ekstra”.

Para wzięła ślub 5 czerwca 2009 roku. Niestety, trzy lata później - 21 lipca 2012 roku - Andrzej Łapicki zmarł, w wieku 88 lat, a Kamila tym samym została młodą wdową. Krótko później na jaw wyszło, że tuż przed śmiercią aktor miał zaskoczyć kobietę.

85-letni Łapicki wziął ślub z 25-latką i wywołał skandal. Przed śmiercią ją zaskoczył

Po śmierci Łapickiego media zaczęły donosić, że Kamila (Mścichowska) Łapicka  nie dostanie ani grosza po zmarłym mężu, bo ten miał pominąć ją w testamencie i nie uwzględnić w spadku. 28-latka szybko zniknęła ze świata show-biznesu, zaczęła rezygnować ze współpracy z kolorowymi pismami i usuwać się w cień. W międzyczasie podjęła studia doktoranckie z iberystyki na Uniwersytecie Warszawskim, a dziś ma 38 lat i jest aktywna w mediach społecznościowych. Nadal stroni od mediów, ale zdarza jej się współpracować z czasopismami, prowadzi też bloga o kulturze i sztuce. Wpisy w social mediach dotyczą właściwie tylko sfery zawodowej. Zdarza się, że do dziś o jej kontrowersyjnym związku z Łapickim plotkuje się przy rodzinnych obiadach.

Zobacz poniższą galerię zdjęć: 85-letni Łapicki wziął ślub z 25-latką i wywołał skandal. Przed śmiercią ją zaskoczył

Sonda
Co sądzisz o związkach z dużą różnicą wieku?
Grób Andrzeja Łapickiego. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają