WIELKANOC 2012: Zakazane uczucie i Eva Luna: Jak bohaterowie telenowel obchodzą WIELKANOC

2012-04-06 14:53

Ana Paula i Bruno z „Zakazanego uczucie”, oraz Eva i Rogelio z „Evy Luny” święta Wielkanocne celebrują inaczej niż w my w Polsce. Dowiedz się, co pojawi się na świątecznym stole zamiast jajek i kolorowych pisanek.

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a fani serialu „Zakazane uczucie” i „Eva Luna” na samą myśl, że będą musieli rozstać się z ulubionymi bohaterami na kilka dni, ogarnia smutek. Jednak przygotowaliśmy dla niech nie lada gratkę.

Przeczytaj koniecznie: Zakazane uczucie: Julian Gil wygląda jak William Levy z Triumfu miłości ZDJĘCIA

Krótkie vademecum jak w Ameryce Łacińskiej obchodzi się Wielkanoc. Ana Paula i Bruno z „Zakazanego uczucie”, oraz Eva i Rogelio z „Evy Luny” święta celebrują inaczej niż w Europie.

Przede wszystkim nie ma u nich święconki, a potrawy znacznie różnią się od tych, które sami spożywamy podczas świąt. Zamiast jajek na kilka sposobów, gospodynie przygotowują tradycyjne pablano (odmiana chili z nadzieniem z kurczaka lub tuńczyka w sosie pomidorowym, zapiekane z żółtym serem), capirotadę (mieszanka specjalnej pasty z kukurydzy z bakaliami, wanilią i karmelizowanymi owocami), cevichę (surowa ryba marynowana w sosie z limonek i pokrojonych papryczek chili) i sopa de lentejas (fasolowa zupa ze szpinakiem i cytryną).

Patrz też: Eva Luna: Jak się skończy serial Eva Luna YOUTUBE

Święta są barwne i kwieciste. Na ulicach miast wierni układają kwiatowe dywany, a także usypują piaskowe kolorowe drogi, po których przejdzie procesja niosąca platformy ze świętymi posagami. Na głównym placu w piątkowe popołudnie stawia się trzy krzyże, a do środkowego ustawiają się wierni, by złożyć im hołd.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE