Andrzej Grabowski świętował urodziny z wdową po Janie Nowickim. Tak zmienił się aktor

2023-03-15 15:40

Andrzej Grabowski obchodzi dzisiaj 71. urodziny. Świętowanie rozpoczął jednak trochę wcześniej, bo już w poniedziałek. I to w nie byle jakich okolicznościach i miejscu, bo w domu Jana Nowickiego (+83 l.) w Krzewencie. Spotkanie miało miejsce kilka godzin po specjalnej uroczystości z udziałem rodziny i przyjaciół zmarłego w ubiegłym roku aktora.

W poniedziałek w Kowalu odbyła się ceremonia nadania Kinu Kameralnemu imienia Jana Nowickiego. Wśród zaproszonych gości była żona Anna Kondratowicz i siostra Hanna Błażejczyk. Nie mogło także zabraknąć wielkiego przyjaciela rodziny, Andrzeja Grabowskiego. Po oficjalnych uroczystościach odbyło się prywatne spotkanie w domu wielkiego aktora. Połączone zostało z urodzinami nie tylko serialowego Ferdka Kiepskiego, ale i Łukasza Maciejewskiego (47 l.) - znanego dziennikarza, który zajmuje się tematyką filmową.

Andrzej Grabowski świętował urodziny w domu Jana Nowickiego

"Nie mogłem sobie wyobrazić lepszych urodzin. Jestem jeszcze na Krzewencie, w domu Jana Nowickiego, u Ani, z Andrzejem Grabowskim. Ja miałem wczoraj urodziny, Andrzej jutro. Świętowaliśmy razem. Spodobałoby się to panu Janowi, tego jestem pewien (...) Barszcz z kluseczkami, portret Dostojewskiego, dookoła nas ukochane psy Ani i Pana Jana, Kama i Wacław, goście z Kowala, serdeczny burmistrz Eugeniusz, wcześniej ukochana siostra Pana Jana – Hania, o której tyle dobrego słyszałem, stół zastawiony gościnnie, i śpiewy urodzinowe, i głos Andrzeja, i tort. I życzenia. Zawstydzająco wiele. Zawstydzająco piękne. Jestem zawstydzony. Uszczęśliwiony również" - napisał na swoim Facebooku.

Kiedy zapytaliśmy wdowę po Nowickim o szczegóły uroczystości, nie chciała ich zdradzić. – Proszę wybaczyć, ale to było prywatne spotkanie i na ten temat nie będę rozmawiała – usłyszeliśmy.

Jak zmienił się Andrzej Grabowski?

W naszej galerii zobaczysz, jak zmieniał się Andrzej Grabowski. Poznajecie go na archiwalnych fotografiach z dzieciństwa i początków kariery?

Andrzej Grabowski u Jaruzelskiej o Nowickim: „NIE MOGĘ SIĘ pogodzić, że GO NIE MA”
Sonda
Lubisz Andrzeja Grabowskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki