Mroczek/Roznerski

i

Autor: Kurnikowski/AKPA; Krzysztof Oremus/Super Express

Ważne słowa

Pilne! Produkcja M jak Miłość wydała komunikat w sprawie śmierci gwiazdora. Rafał Mroczek i Mikołaj Roznerski reagują!

2023-08-27 13:15

Produkcja "M jak miłość" musiała zareagować na śmierć jednego z najważniejszych gwiazdorów serialu. Nie żyje Andrzej Precigs, odtwórca roli ojca Kingi Zduńskiej. Na profilu "M jak miłość" na Instagramie pojawił się pilny komunikat. Od razu pojawiło się mnóstwo komentarzy. Zareagowali m.in. młodsi koledzy Andrzeja Precigsa z planu - Rafał Mroczek i Mikołaj Roznerski.

Andrzej Precigs nie żyje. Pierwszy pożegnał go przyjaciel

Andrzej Precigs nie żyje. Śmierć gwiazdora "M jak miłość" to ogromna strata dla serialu. Wcielający się w postać ojca Kingi (w tej roli Kasia Cichopek) aktor był dla wielu fanów postacią kluczową. Bez niego na pewno serial już nie będzie taki sam. O śmierci Andrzeja Precigsa jako pierwszy poinformował jego przyjaciel - historyk Tomasz Lerski, który podkreślił, że odejście gwiazdora "M jak miłość" było wydarzeniem przedwczesnym, a do tego "okrutnym" i "bezsensownym". Z kolei Związek Podkowian, z którym aktor współpracował, przekazał, że Andrzej Precigs miał niebawem z nimi wystąpić. - Sam doświadczony ciężką chorobą, gdy tylko siły pozwoliły – nie odmawiał współpracy. Zamierzyliśmy w tym roku pokazać następny wspólny spektakl - już nie zdążył. Andrzeju, zachowamy Cię w naszej pamięci - napisali jego przyjaciele ze związku. 

Komunikat "M jak miłość" o śmierci Andrzeja Precigsa. Zareagowali Mikołaj Roznerski i Rafał Mroczek

Andrzej Precigs został także pożegnany przez swoją serialową córkę, którą gra Katarzyna Cichopek. Aktorka, prowadząc w TVP program "Pytanie na śniadanie", płacząc, nazwała go "tatusiem". Specjalny komunikat o śmierci gwiazdora "M jak miłość" zamieściła także produkcja serialu. - Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Pana Andrzeja Precigsa, aktora związanego z naszym serialem od początku, człowieka wyróżniającego się ciepłem, życzliwością i pogodą ducha. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za możliwość wspólnej pracy przez ponad 20 lat, za wszystkie rozmowy, uśmiechy i wzruszenia. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia - czytamy na Instagramie. Na ten smutny wpis zareagowali m.in. Rafał Mroczek i Mikołaj Roznerski. Dla obu młodych aktorów starszy kolega był wielkim autorytetem. Oglądając go na planie, mogli się wiele nauczyć. -  Niech spoczywa w spokoju. Panie Andrzeju, dziękuję za te wszystkie lata. Był Pan super człowiekiem - napisał Rafał Mroczek. Mikołaj Roznerski natomiast zamieścił krótkie, lecz niezwykle wymowne "R.I.P".W naszej galerii prezentujemy niezwykłe zdjęcia Andrzeja Prigsa i Kasi Cichopek

Groby rodzinne gwiazd. Dowbor, Zborowski, Zapasiewicz, Grabowski, Lis, Tyszkiewicz. Niezapomniani
Listen on Spreaker.