Zdjęcia

Barbara Krafftówna ma nowy grób. Poprzedni był bardzo skromny

2023-06-14 17:00

Barbara Krafftówna (+93 l.) zmarła 23 stycznia 2022 roku i została pochowana w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Przez półtora roku od jej śmierci, grób znakomitej aktorki był bardzo skromny, nie miał żadnego pomnika, jedynie kopczyk porośnięty trawą i mały drewniany krzyż z tabliczką. Teraz na cmentarzu można podziwiać okazały nagrobek.

Gwiazda "Czterech pancernych" i Kabaretu Starszych Panów miała bardzo wystawny pogrzeb. 4 lutego na teren Powązek Wojskowych urnę z jej prochami przywiózł dostojny konny karawan. Na uroczystości zjawili się m.in. Cezary Żak (62 l.), Emilia Krakowska (83 l.), Teresa Lipowska (86 l.) i Tadeusz Chudecki (65 l.).  Barbara Krafftówna została pochowana obok aktorów Andrzeja Strzeleckiego (+67 l.) i Bernarda Ładysza (+98 l.).  Jej grób, mimo że był bardzo skromny, to nie był zapomniany. Przyjaciele i fani zapalali znicze i zostawiali świeże kwiaty. W przeddzień Wszystkich Świętych na mogile aktorki pojawiła się nawet wyjątkowa rzecz, pudełko ptasiego mleczka o smaku czekoladowym

Przypomnijmy, że Barbara Krafftówna nie ma już w Polsce rodziny. Aktorka bardzo szybko pochowała dwóch mężów, Michała Gazdę (+42 l.), który zmarł prowadząc samochód oraz Arnolda Seidnera, dyrektora międzynarodowego instytutu do spraw emigrantów w San Francisco, z którym zdążyła być w małżeństwie zaledwie pół roku (zmarł na zawał serca). Jej jedyny syn Piotr (+54 l.) zmarł w 2009 roku i został pochowany w grobie ojca na Starych Powązkach. Aktorka ma jeszcze wnuka Michała, który mieszka na co dzień w Kanadzie, a jego drugą babcią jest Hanna Krall (88 l.), znana pisarka.

Los nie oszczędzał Barbary Krafftówny. Latami winiła się za tragedię, a w przetrwaniu pomagały jej PIGUŁKI

Pogrzeb, Barbara Krafftówna
Sonda
Podoba Ci się grób Barbary Krafftówny?