Ola Nguyen – zwyciężczyni MasterChefa

i

Autor: x-news Ola Nguyen – zwyciężczyni MasterChefa

Burza w sieci i fala hejtu po finale MasterChefa!

2018-12-11 11:46

Ola Nguyen wygrała 7. edycję programu "MasterChef". Zwycięstwo pochodzącej z Wietnamu uczestniczki wywołało ogromną falę hejtu. W sieci pojawiło się wiele rasistowskich komentarzy. Sprawą zainteresował się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Głos zabrała także Magda Gessler (65 l.).

Werdykt jury 7. edycji "MasterChefa" wzbudził spore emocje. Kolejną edycję najpopularniejszego kulinarnego show w Polsce wygrała pochodząca z Wietnamu Ola Nguyen. 21-latka oczarowała Magdę Gessler, Michela Moran oraz Anię Starmach swoim wyczuciem smaków i zmysłem artystycznym. W sieci zawrzało, kiedy okazało się, że to właśnie Nguyen wygrywa kolejną edycję programu. Zarzucano jej m.in. brak wszechstronności, gdyż w "MasterChefie" prezentowała głownie dania kuchni azjatyckiej. Pojawiło się także wiele złośliwych i rasistowskich komentarzy - zarówno pod adresem zwyciężczyni, jak i drugiego finalisty, czyli Laurentiu Zediu, który miał rumuńskie korzenie. Sprawą postanowił zająć się Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Organizacja wydała oświadczenie, w którym poinformowała, że rasistowskie wpisy zostaną zgłoszone do prokuratury.

W obronie Oli Nguyen stanęła Magda Gessler.  - Ola jest bardzo kreatywna, odważna i ma bardzo dużo solidnych podstaw do tworzenia i realizowania własnych dań. (...) Ta kobieta była bardzo dobrze przygotowana, ciężko walczyła, dla mnie była najlepsza! I nieważne, skąd jest. Jest najlepsza! - stwierdziła restauratorka w komentarzach na facebookowym profilu "MasterChefa".