Stanisław Zaczyk

i

Autor: INPLUS/East News Stanisław Zaczyk

Skromny grób aktora

Był gwiazdorem "Domu". Po rozwodzie z Miss Polonia stracił sens życia

2022-09-03 19:00

Stanisław Zaczyk (+61 l.) był znanym i cenionym aktorem. Jego żoną była Alicja Bobrowska (85 l.) w 1957 roku zdobyła tytuł Miss Polonia. Był to pierwszy powojenny konkurs na najpiękniejszą Polkę. Para rozwiodła się jednak, a modelka, która była także z wykształcenia aktorką, wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. To ostatecznie dobiło Zaczyka, który doznał udaru mózgu.

Stanisław Zaczyk po raz ostatni pojawił się w spektaklu telewizyjnym "Korupcja", który wyemitowano 40 lat temu. Aktor doznał wkrótce potem udaru mózgu. Do pracy już nigdy nie wrócił i zmarł cztery lat później. Został pochowany na Starych Powązkach w Warszawie. Obok jego grobu znajdują się mogiły, pisarza Jerzego Andrzejewskiego (+73 l.) i aktora Jerzego Dobrowolskiego (+57 l.). Jakiś czas temu grób Stanisława Zaczyka, który przez lata wyglądał na zapuszczony, został odnowiony. Latem wygląd mogiły znowu był przygnębiający (wideo z sierpnia 2022)! Na szczęście grób ponownie został wysprzątany. Pojawiły się na nim nowe kwiaty.

Przed śmiercią wypił LITR WÓDKI. Tak wygląda jego grób. Kariery gwiazd PRL zniszczył alkohol "(Nie)zapomniani" [WIDEO]

Aktor najbardziej znany był z roli Leopolda Lawiny, lekarza stomatologa w serialu "Dom". Zagrał także w takich produkcjach jak: "Polskie drogi", "Tajemnica Enigmy", "Stawka większa niż życie" i "Popioły". Z żoną Alicją miał syna Macieja. Małżeństwo Zaczyków uchodziło do pewnego czasu za niemal idealne. Bobrowska w 1958 roku miała wielką szansę zostać na stał ew Stanach Zjednoczonych. Po sukcesie w wyborach Miss Universe, gdzie zajęła czwarte miejsce otrzymała propozycję rocznego kontraktu reklamowego dla Max Factor oraz udział w filmie u boku aktora Marlona Brando. Bobrowska odrzuciła obie oferty i powróciła do Polski. Pracowała głównie w teatrze i przez krótki czas była spikerką Telewizji Polskiej. Po wyjeździe do Stanów Zjednoczonych pracowała jako pielęgniarka. Obecnie pod nazwiskiem Schilder zajmuje się malarstwem i rzeźbą.

Po rozstaniu, Stanisław Zaczyk podupadł na zdrowiu. Udar mózgu nie był jego jedynym kłopotem. Aktor został posądzony o współpracę z SB. W 1982 roku, gdy kręcono kontynuację "Domu", nie zdecydowano się zastąpić Zaczyka innym aktorem.

Groby aktorów serialu "Dom". Serial ma już 40 lat

Stanisław Zaczyk ma zaniedbany grób. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany