Katarzyna Kanclerz

i

Autor: Kurnikowski/AKPA Katarzyna Kanclerz

Była "ojcem Rydzykiem krajowej sceny muzycznej", a potem zniknęła. Co się dzieje z Katarzyną Kanclerz?

2022-07-02 18:20

Katarzyna Kanclerz w latach 90-tych była jedną z najbardziej liczących się w branży producentek muzycznych. Wykreowała wiele gwiazd, między innymi Kasię Kowalską, Edytę Bartosiewicz oraz Katarzynę Nosowską. Kuba Wojewódzki nazywał ją "ojcem Rydzykiem krajowej sceny muzycznej". Katarzyna Kanclerz w pewnym momencie zdecydowała się jednak wycofać z show biznesu. Czym zajmuje się teraz?

W latach 90-tych z Katarzyną Kanclerz liczył się każdy. W krajowym show biznesie była prawdziwą królową, mówiono nawet, że potrafi z każdego beztalencia zrobić wielką gwiazdę. Wykreowała ona wielu celebrytów, którzy zawdzięczają jej swoje kariery. W czasie swojej działalności Katarzyna Kanclerz przysporzyła również wiele wrogów. Niektórzy oskarżali ją o oszustwa i wpędzanie swoich podopiecznych w długi. 

Zobacz także: Joanna Opozda sprzedaje swoją suknię ślubną. Nie uwierzycie, za ile!

Katarzyna Kanclerz to bez wątpienia jedna z najważniejszych postaci show biznesu lat 90-tych. W gronie jej podopiecznych byli między innymi: Michał Wiśniewski, Piotr Rubik oraz Mandaryna. Przez wiele lat nikt nie był w stanie jej podskoczyć, ani z nią rywalizować. - Każdego artystę pytam, czy zdaje sobie sprawę, że praca ze mną to droga przez mękę. Mówią, że tak, ale... chcą osiągnąć sukces - mówiła swego czasu Katarzyna Kanclerz w wywiadzie dla "Gali". Dla wielu artystów współpraca z nią była trudna i nie wspominają jej dobrze. Katarzyna Nosowska i zespół Hey spierali się z nią o prawa autorskie do niektórych utworów i przyznawali, że choć przyciągali tłumy na koncerty to sami musieli sypiać w brudnych hotelach z karaluchami. Prawdziwa afera wybuchła jednak w 2007 roku kiedy to Michał Wiśniewski oskarżył Kanclerz o oszustwa, a nawet rozpad jego małżeństwa z Mandaryną. Również Piotr Rubik nie był zadowolony ze współpracy i także w jego przypadku pojawiły się nieścisłości finansowe. Katarzyna Kanclerz na początku odpierała te zarzuty, później jednak zdecydowała się zniknąć z show biznesu. 

Obecnie Katarzyna Kanclerz nie jest w ogóle związana ze światem muzyki, pracuje jako General Manager w australijskiej firmie Interim Business Solutions. Specjalizuje się w strategiach dla e-biznesu i e-commerce, nowych mediach i przestrzeni cyfrowej. Nie jest aktywna w mediach społecznościowych i nie udziela się publicznie. 

Katarzyna Kanclerz

i

Autor: PIOTR LISZKIEWICZ / SUPER EXPRESS Katarzyna Kanclerz, Michał Wiśniewski
Katarzyna Kanclerz

i

Autor: Grąbczewski/AKPA Katarzyna Kanclerz, Marta Wiśniewska
Historyk OBNAŻA wielką mistyfikację polskiego katolicyzmu. „Makryna Mieczysławska nigdy nie była zakonnicą”. Historia z Koprem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE