Była wielką gwiazdą TVP. Zwolnili ją w dniu urodzin. Teraz pomaga innym

2021-09-22 11:20
Iwona Kubicz, była prezenterka TVP
Autor: AKPA Dziennikarka została zwolniona w atmosferze skandalu

Iwona Kubicz (64 l.) z Telewizją Polską rozstała się w atmosferze skandalu w 2007 roku. Spikerka TVP2 i prowadząca takich programów jak "Panna z kawalerem", czy "Pytanie na śniadanie", została zwolniona w dniu 50. urodzin. Decyzję argumentowano tym, że prezenterka wystąpiła bez zgody w reklamie.

Udział w reklamie był faktem. Nastąpił jednak... cztery lata wcześniej. Nieoficjalnie mówiło sprawach metrykalnych i o odmłodzeniu ekipy prezenterów. - Po tym, jak zlikwidowano studio prezenterskie i odebrano mi prowadzenie programu "Pytanie na śniadanie", zrezygnowano również ze mnie jako prowadzącej rozmowy do filmów dokumentalnych National Geographic - wyznała Iwona Kubicz na łamach "Dobrego Tygodnia".  Po odsunięciu jej z wizji, dostawała tylko 650 złotych pensji.

Prezenterka postanowiła zawalczyć o swoje dobre imię w sądzie. Po jej stronie była m.in. Katarzyna Dowbor. - Byłam jedyną osobą, która zeznawała na jej korzyść w sądzie. Nie przeciwko TVP. Po prostu powiedziałam, na czym polega nasza praca. I że likwidacja jej stanowiska pracy nie mogła mieć miejsca, gdyż nie można w telewizji zlikwidować funkcji redaktora. Uważałam, że wyrzucenie jej na krótko przed okresem ochronnym było strasznie nie fair. Sprawę wygrała - mówiła Dowbor w rozmowie z Onetem.

Monika Richardson: Moja noga nigdy nie postanie w TVP!

Iwona Kubicz nie wróciła jednak do TVP.  Założyła własną agencję public relations, a od 2015 została dyrektorką redakcji internetowej telewizji Mnews.tv. Prowadziła także zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa. Od kilku lat jest także zawodowym mediatorem W Polskim Centrum Mediacji.

- Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, filologia polska i pedagogika. Dziennikarka radiowa i telewizyjna. Wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim w Instytucie Dziennikarstwa. Prowadzi szkolenia dla firm i menadżerów, ucząc dobrej komunikacji i zachowania w sytuacjach kryzysowych. Studia podyplomowe w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, kierunek-Mediacje i negocjacje. Szkolenia w Polskim Centrum Mediacji, pod okiem profesjonalnych i doświadczonych mediatorów. Od pięciu lat członek i mediator PCM. Prowadzi mediacje rodzinne, gospodarcze, pracownicze, karne i cywilne, sądowe i przed sądowe - czytamy na stronie mediator.org.pl.

Warto przypomnieć, że Iwona Kubicz ma za sobą także przygodę z aktorstwem. W 1984 roku wystąpiła w filmie "Smażalnia story". Zagrała tam Kasię, dziewczynę w bikini. Pojawiła się także w "Zmiennikach" i "Rób swoje, ryzyko jest twoje".

Sonda
Oglądasz TVP?
Groby gwiazd show Polsatu, TVN i TVP. Tu spoczywają uczestnicy Baru, Big Brothera i Pamiętników z wakacji | Niezapomniani
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE