Zatrzymany aktor

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express, Policja Zatrzymany aktor

Wpadł w ręce łowców cieni

CBŚP zatrzymało aktora i scenarzystę filmów Patryka Vegi. Był poszukiwany listem gończym!

2022-09-01 12:45

Grzegorz B., aktor i scenarzysta filmów Patryka Vegi (45 l.), wpadł w ręce policji. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym od 2021 roku. W końcu łowcom cieni Centralnego Biura Śledczego Policji udało się go namierzyć. Mężczyzna ukrył się w skrytce w saunie!

Policjanci zatrzymali Grzegorza B., dawnego współpracownika reżysera Patryka Vegi. Mężczyzna pracował z nim przy realizacji filmu "Pętla", którego był scenarzystą. Zagrał również w "Bad Boyu" i "Polityce". Jak informuje Centralne Biuro Śledcze Policji, Grzegorz B. był poszukiwany listem gończym od 2021 roku. Po raz pierwszy funkcjonariusze zatrzymali go w styczniu 2021 roku pod zarzutem płatnej protekcji, obrotu znacznymi ilościami narkotyków, posiadania broni oraz nakłaniania do pobicia. Po trwającym trzy miesiące areszcie Sąd Okręgowy w Katowicach nie zgodził się z wnioskiem prokuratury na przedłużenie tymczasowego aresztu. W efekcie tej decyzji podejrzany uciekł i ukrywał się przed organami ścigania. Zaczęto poszukiwać go listem gończym, a następnie Europejskim Nakazem Aresztowania.

Sprawą Grzegorza B. zajęli się policjanci z katowickiego Centralnego Biura Śledczego Policji i z grupy łowców cieni CBŚP. Mężczyzna często zmieniał miejsca przebywania, więc odnalezienie go nie było łatwe. W końcu jednak śledczy ustalili, że przebywa na Podkarpaciu. Jak podaje CBŚP, podczas przeszukiwania prywatnego domu Grzegorz B. został znaleziony w specjalnie przygotowanej skrytce pod drewnianą zasłoną siedziska sauny.

Zatrzymany scenarzysta i aktor Vegi

i

Autor: Policja

Poszukiwany usłyszał kolejne zarzuty m.in. za wystawianie nieprawdziwych faktur VAT oraz utrudnianie postępowania egzekucyjnego. Na wniosek prokuratury mężczyzna został objęty tymczasowym aresztem na okres trzech miesięcy.

Sonda
Oglądałeś film "Pętla" Patryka Vegi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE