Conchita Wurst ma HIV. Zwyciężczyni Eurowizji opowiedziała o swoim dramacie

2018-04-19 12:02
Conchita Wurst ma HIV. Zwyciężczyni Eurowizji opowiedziała o swoim dramacie
Autor: AKPA Zwyciężczyni Eurowizji 2014 jest nosicielką wirusa HIV

Zwyciężczyzni Eurowizji 2014, Conchita Wurst, ujawniła, że od kilku lat przechodzi regularną terapię związaną z byciem nosicielką wirusa HIV. Wokalistka podreśliła, że została zmuszona do publicznego opowiedzenia o chorobie, gdyż była szantażowana przez byłego partnera.

Conchita Wurst jest nosicielką wirusa HIV. Artystka opublikowała tę informację na swoim Instagramie, po tym jak była szantażowana przez byłego partnera. "Jestem nosicielką wirusa HIV od wielu lat (...) Były chłopak groził mi, że ujawni tę informację, a ja nigdy nie pozwolę, by ktoś mnie straszył i by to wpływało na moje życie" - napisała piosenkarka. W publicznym oświadczeniu Wurst podkreśliła, że wirus jest niemal niewykrywalny, więc prawie nie istnieje ryzyko, że może go komuś przekazać.

- Mam nadzieję, że to da odwagę ludziom i będzie kolejnym krokiem w walce ze stygmatyzowaniem ludzi, którzy zostali zarażeni wirusem HIV - podkreśliła. - Czuję się dobrze, jestem silniejsza, bardziej zmotywowana i bardziej wyzwolona niż kiedykolwiek. Dziękuję wszystkim za wsparcie! - napisała na mediach społecznościowych.

Przypomnijmy, że Conchita Wurst w 2014 roku zwyciężyła Eurowizję i tym samym zdobyła międzynarodową popularność. Piosenką, która doprowadziła ją do zwycięstwa był utwór "Rise Like a Phoenix". Obecnie Conchita Wurst pracuje z wiedeńską orkiestrą nad albumem "From Vienna with Love", który ma trafić do sklepów w październiku. Jak zaznacza w wywiadach, kiedy występuje jako Conchita Wurst, posługuje się żeńską formą czasowników, natomiast prywatnie używa męskiej formy. Nie jest też, wbrew niektórym opiniom, osobą transseksualną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE