Andrzej Wajda

i

Autor: East News Film był oklaskiwany na stojąco!

Czy Wajda dostanie pośmiertnie Oscara?

2016-10-10 10:16

Odszedł wybitny filmowiec Andrzej Wajda. Kilka tygodni temu jego najnowsze dzieło "Powidoki", zostało nominowane do Oscara w dziedzinie najlepszy film zagraniczny. Czy Wajda dostanie Oscara po śmierci?

Andrzej Wajda był wybitnym filmowcem. Praktycznie każdy jego film był prawdziwym dziełem kinematografii. Nic dziwnego, że w 2000 roku dostał Oscara za całokształt twórczości. To jednak nie pierwsza nominacja reżysera. O nagrodę walczyły takie dzieła jak "Ziemia obiecana", "Człowiek z marmuru", "Człowiek z żelaza", czy "Katyń". Niestety do tej pory filmowiec nie otrzymał nagrody za film. Czy ma szansę na pośmiertnego Oscara?

Jego najnowszy film "Powidoki" został nominowany do prestiżowej nagrody w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Ma duże szanse w starci z innymi produkcjami. Czy członkowie Akademii Filmowej uhonorują naszego reżysera pośmiertnie? Tego nie wiadomo, ale w historii Oscarów zdarzały się już takie przypadki. W ten sposób odznaczono aktora Petera Fincha za "Network", Sidney'a Howarda za scenariusz do "Przeminęło z wiatrem", czy Heatha Ledgera za rolę Jokera w filmie "Mroczny Rycerz".

Zobacz: Powidoki nominowane do Oscara! Andrzej Wajda ponownie otrzyma prestiżową nagrodę?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE